Maha Vajiralongkorn Tayland’ın yeni kralı oldu!

18.07.2021
113
Maha Vajiralongkorn Tayland’ın yeni kralı oldu!
Medyaya yansıyan kot ve tişörtlü resimleri olay yaratan Maha Vajiralongkorn, Tayland’ın yeni kralı oldu! Sıradışı kimliği, deli partileri, kapatmayı ve giyim stiliyle dikkat toplayan Vajiralongkorn, tahta çıkacak!
Vajiralongkorn kral bülten edildikten sonra milli yas kaldığı yerden devam edecek ve yeni kral, gelecek sene babası yakıldıktan sonra resmi olarak taç giyecek.

39733_8.jpg
Vajiralongkorn, Chakri Hanedanı’nın 10. hükümdarı olarak Rama adını alacak.

39733_1.jpg
Dünyanın en uzun müddettir karar süren kralı olan Bhumibol Adulyadej ise takribî iki ay evvel 88 yaşına can vermişti.

Tayland’da 70 yıldır tahtta bulunan Kral Bhumibol Adulyadej, 13 Ekim’de akciğer enfeksiyonu ve böbrek yetmezliği sebebiyle hayatını yitirmişti.

39733_2.jpg
O zaman Prens olan Maha Vajiralongkorn da milletle birlikle yas yakalamak için taç giyme merasimini bilinmeyen bir müddet erteleme arzında bulunmuştu.

39733_3.jpg
Baba Bhumibol’un aksine oğlu milletin büyük bir kısmı tarafından oldukça nahoş bulunuyor.

39733_4.jpg
Hatta daha önceki kral hayatını kaybetmeden evvel tahtın tek varisi olan Prens Maha Vajiralongkorn’u bu vazifeden men etmeyi düşündüğü ve yerine büyük kızını getirmek istediği söyleniyor.

39733_5.jpg
Ayrıca Tayland ulusu prensi yurt dışında çok fazla zaman geçirdiği için pek tanımıyor.

39733_6.jpg
Tayland’ın yeni Kralının Almanya’ya yaptığı son ziyaret sırasında çekilen görüntüleri ülkede tenkitlere neden olmuştu. Alman Bild gazetesinde yayımlanan resimde Prens, düşük emin pantolonu, atleti ve hırpalamalarıyla kameralara yansımıştı.

39733_7.jpg
YAZAR BİLGİSİ