Masa tenisiyle zayıflayın!

06.06.2021
15
Masa tenisiyle zayıflayın!
.

.jpg
Almanya’da test emelli olarak farklı dallardaki sporculara yoğun trafikte araba kullandırıldığında, ani gidişatlarda en süratli ve doğru karar vererek araba kullanan ve kaza yapmayanlar arasında en zaferlilerinin erkek ve kadın masa tenisi sporcularının oldukları tespit edilmiştir.

7383.jpg
Masa Tenisi, Konsantrasyon ve Çeviklik Gibi Yetilerin Büyümesini Sağlıyor. 
Daha kısa mesafede oynandığı için, masa tenisçileri tenisçilere oranla daha kısıtlı zamanda topun vaziyetini tahlil etmek zorunda kalıyorlar. Topun süratini, doğrultusunu ve toptaki spini kavrayarak karar vermesi için masa tenisçilerinin daha süratli olmaları gerekmekte.

7384.jpg
Masa tenisçisi, bedeninin konumunu vuruş için hazırlamalı, topa nasıl, rakip sahaya doğru nereye vuracağına karar vermeli ve tüm bunları yaparken aynı zamanda gözleriyle topu takip etmeli. Bu sebeple, masa tenisi sporcularının geçim-koordinasyon yeteneği, refleksleri daha çok büyüyor, ani karar verme ve tepkin zamanı açısından genelde daha iyi seviyede oluyorlar.

Sakatlık Oranı Düşük, Her Yaşta Oynanabiliyor.

7386.jpg
2’li ve 4’lü oynanabilen masa tenisi, pek çok şahıs için koşmaktan, fitness’tan veya öbür sporlardan çok daha ekonomik ve aynı zamanda da zevkli bir spor. Ciddi sağlık meseleyi olmayan herkes, bedeniniz çok zorlamadan her yerini bu spor sayesinde çalıştırabilir, hem vücudunu hem zekasını dinç yakalamayı başarabilir.

7387.jpg
Küçük bir alan, masa, file, top ve raket temin etkeniz yeterli. Her yaştan ve her keseden insana bu cümbüşlü, yararlı ve sosyal sporu öneri ediyoruz.

Eğlenirken formda kalacağınız bu spor, bedeninizin her bölgesini çalıştırır, aklınızı açar, reflekslerinizi gelirtişir.

7388.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.