Melek gibi saçların 7 sırrı var!

26.05.2021
18
Melek gibi saçların 7 sırrı var!
..

.jpg

VS meleklerinin saçlarını şekillendiren stilist Orlando Pito’nun tüm bayanlara tavsiye ettiği ‘melek sırları’ var. Sönük saçlara veda etmek için geri sayım başlasın!

27714.jpg

“Saçlar uzun olmalı, hacimli olmalı, dalgalı olmalı ve ışıldamalı. Biz bayanların, özellikle meleklerimizin kesinlikle oyuncak bebekler gibi görünmesini istemiyoruz. Natürel olmalılar. Böyle daha seksi, değil mi?”

Victoria’s Secret’ın kızlarını kapak modellerinden, amigolardan ya da Playboy hoşlarından ayıran da bu. Onların kusursuzluğunun sırrı natürellikleri… Saçların natürel yapısını bozmamak da bu işin ilk kaideyi sayılıyor.

27708.jpg

“Hacimli saçlar için evvel saç kremi kullanıp saçlarınızı taramalı, sonra şampuan kullanmalısınız. Saç kremini sadece kulak memesi altı için kullanmayı da unutmayın. Krem saçlarınızı ağırlaştırır ve sönük görünmesine neden olur.”

27709.jpg

“Saç köpüğü isminde çok faydalı bir kozmetik buluş var, kesinlikle kullanmalısınız. Duştan sonra saçlarınızın fazla suyunu havluyla aldıktan sonra hafif sertlilk derecesinde bir saç spreyini saç köklerinize sıkın. Sonra köpük, bol bol köpük… Omuz hizasında ya da daha uzun saçlarınız varsa bir mandalina büyüklüğünde köpüğe lüzumunuz olacak. Dalgalandırın, saçınızın ayrımını hazırlayın ve kurumasını bekleyin ya da kurutun. Çok ıslak saç, saç kurutma makinesiyle kurutulmamalı, bunu da unutmayın.”

27710.jpg

“Yöntemi güç değil: Bulabileceğiniz en kocaman fırça, en iyi fırçadır. Plastik dişli olanlarından almayın, Bunlar ısıda hasar görür ve saçlarınıza da hasar verirler.”

Pito’nun tavsiyesi: Ibiza Hair EX 5

27711.jpg

“Saçlarınızı kurutmak için değil, hacim vermek için fönleyin. Bunun içinde evvel başlığı çıkarın. Saçlarınızı öne atın. Parmak uçlarınızla saçlarınızı tararken fön sadece yere doğru bakmalı. Başka Bir Deyişle onu elinizde sallayıp durmayın. Akım yukarıyadan alt olacak.”

27712.jpg

“Bunlar eski moda değildir, süperdir. Yapışıklı bigudiler kullanın. Gece uyumadan evvel saçlarınızı sarın ve rulolara saç kurutma makinesi tutun. Sabah açtıktan sonra da saçlarınızı öne atarak diplerde yeniden saç kurutma makinesini dolaştırın.”

Bigudileri nasıl kullanacağınızı öğrenmek için tıklayın.

26872.jpg

“Haftada bir defa saç yapınıza uygun maskeler kullanın. Zeytinyağının gücüne de inanın. Hoş görünmek istiyorsanız azıcık zaman ayırmanız gerekecek.”

20514.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.