Mide kabarıklığına ne iyi kazanç anason çayının olağanüstü tesiri

05.05.2021
30
Mide kabarıklığına ne iyi kazanç anason çayının olağanüstü tesiri

İnce bağırsaktaki gazın yoğun tazyik yapması neticeyi oluşan ve karın bölgesinin yoğun sızılarla beraber şişmesi biçiminde ortaya çıkan mide kabarıklığında bazen sızılar o kadar şiddetli olabiliyor ki kalp kriziyle dahi karıştırılabiliyor. Özellikle Ramazan’da mide kabarıklığı hemen herkesin problemi haline geliyor. Biz de sizin için mide kabarıklığına iyi gelecek nebatsal çözümleri hazırladık. İşte o liste…

NANE

Sindirim sistemindeki adalelerde spazm ve kasılmaları yasaklayan, aynı zamanda gazın atılımını da basitleştiren nane mide kabarıklığına en ideal çözümlerden. Kullanımı da oldukça kolay. İster nane yapraklarını çiğneyin, isterseniz aktardan aldığınız nane çayından günde 2-3 kadeh harcayın, karar sizin.

REZENE

İdrar söktürücü, spazm giderici olarak öğrenilen rezene hazımsızlığa bağlı mide kabarıklığı problemleri için de birebir. 1 tatlı kaşığı rezene tohumunu sıcak su dolu bir fincana atın ve 7-8 dakika demlenmesini bekledikten sonra için, işte bu kadar kolay.

ZENCEFİL

Bağırsaklardaki asalakları yok eden ve bağırsak gazına iyi gelen zencefile de şans tanıyabilirsiniz. Bir kadehe zencefil ilave ettikten sonra üzerine sıcak su ilave edin ve on dakika demlenmesine izin edin. Ardından bir çay kaşığı bal ilave edip bir ölçü limon sıkın. Bu çayı günde 3 kere harcayabilirsiniz.

PAPATYA ÇAYI

Mide adalelerini gevşeten, mide ekşimesine de iyi gelen papatya çayı da sizi gevşetecek natürel mucizelerden biri. Aktarlardan alıp demlediğiniz papatya çayını günde 2-3 kere içebilir, dilerseniz içine birkaç damla limon sıkarak da harcayabilirsiniz.

ANASON ÇAYI

Sindirim sistemini gevşeten, gazı alan anason çayına da şans tanıyabilirsiniz. Anason yapraklarını tıpkı çay gibi demleyebilir ve içebilirsiniz. Ancak anason çayının uyku yaptığını unutmamalı ve olasıysa uyumadan evvel içmelisiniz.

Limonlu su

Yararları say say bitmeyen limonlu su mide kabarıklığı için de birebir. Gaza bağlı mide kabarıklıklarında ve bağırsak enfeksiyonları gibi gidişatlarda kurtarıcınız olacak olan limonlu suyu içerek de şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.