Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç ilk defa konuştu: ‘Çok zamansız kaybettim’

22.07.2021
125
Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç ilk defa konuştu: ‘Çok zamansız kaybettim’
Mustafa Koç’un eşi Caroline Koç, eşinin vefatından sonra ilk defa açıklamalarda bulundu.
Mustafa bunların tümünü taşıyan birisiydi. İyiliği, centilmenliği, adalet kavrayışıyla ülkemizin en aydınlık suratlarından biriydi. Belki de bu surattan milyonlarca insan onun hikâyesinde esin kaynağını buldu.

43327_12.jpg
Mustafa V. Koç Spor Mükâfatları merasimi evveli, eşini ve nasıl bir baba olduğunu anlatan Caroline Koç, ‘Çok zamansız kaybettim’ dedi.

43327_1.jpg
İşte Caroline Koç’un Hürriyet’deri İpek Özbey’e yaptığı açıklamaların satır başları…

43327_2.jpg
Mustafa Koç, hayata veda etmesinin ardından, Koç Holding’deki odasında eşi Caroline Koç çalışmaya başladı. Beraber dekore ettikleri bu odada ne masanın üzerindeki kalemlerin ne de eşinin tespih koleksiyonunun yeri değişti. Koç, eşinin vefat haberini aldığı gün sezdiklerini şöyle anlattı:

43327_3.jpg
Tarifi çok olası olan duygular değil bunlar… O sebeple hislerimi de ifade edebilmem kolay değil. Ani, zamansız, beklenmedik çok büyük ve acı veren bir kayıp. Çok hoşlandığım bir insanı, arkadaşımı, çocuklarımın babasını, en yakın dostumu, beraber geliştiğim hayat dostumu çok zamansız kaybettim. Ülkemiz için de ehemmiyetli bir kayıp oldu…

43327_4.jpg
Taziye süresi süresince tanıdığımız, tanımadığımız hoş vicdanlı binlerce insan bizleri ziyaret etti. Cenaze merasimini anlatmam olası değil. Hiç tanımadığımız milyonlarca insanla ortak bir acıyı hisseleştik. Bu bize büyük bir efor verdi. Mustafa’nın kendisi de, hayatı da, vedası da hayata dair büyük dersler vazgeçti.

43327_5.jpg
Mustafa’nın misyonu sebebiyle benim de eşlik etmem gereken çok yüksek tempolu bir hayatımız vardı. Mustafa’dan sonra bu temponun düştüğünü söyleyebilirim. Şu an zamanımın büyük kısmını kızlarımızla, yenilikleri takip edebileceğim yeni bilgiler bilerek ve işimle ilgilenerek geçiriyorum.

43327_6.jpg
Mustafa’yla bir aile olarak, kızlarımızla beraber geçirdiğimiz tüm tatilleri, etkinliklerimizi, konutta geçirdiğimiz neşeli zamanların tümünü çok özlüyorum.

43327_7.jpg
Mustafa, sporun her dalına alakası ve neredeyse profesyonel seviyede beceriyi olan birisiydi. En büyük mutluluklarından biri de Türkiye’den beynelmilel sporcular çıkmasıydı. Bu emelle kendisi gibi spora isteği ve beceriyi olan gençleri teşvik etmek istiyordu.

43327_8.jpg
Ancak Mustafa spordaki zaferi hiçbir zaman performanstan ibaret görmedi. Onun için sportmenlik ve olimpik bedeller performanstan da evvel kazançtı. Bu sebeple hayattayken kendi adına bu mükâfatı planladı ve ilk adımlarını kendisi attı. Mükâfatın kurgusunu hazırlarken de tercih kriteri olarak bu kıymetleri temel aldı. Ancak ne yazık ki tamamına erdirmek ona kısmet olmadı. Kızlarım ve ben bu mükâfatı devam ettirmeyi bir mesullük olarak gördük.

43327_9.jpg
-Nasıl bir aile babasıydı?
Kızlarımızla harikulade bir dostluğu vardı. Pak kalbi çok iyi bir baba olmasının en büyük gizemiydi diye düşünüyorum. Tüm hobilerine bizleri dahil etti.

43327_10.jpg
Esra ve Aylin çok minik yaşlardan beri dalış ve yelken yapıyorlar. Beraber harika dalışlar yaptık, foto-safariler reelleştirdik. Eforla zarafet, tevazuyla cesaret aynı bireyde bir arada bulunması güç özelliklerdir.

43327_11.jpg
YAZAR BİLGİSİ