Mutlu bir ilişkiye giden 10 adım

17.10.2021
23
Mutlu bir ilişkiye giden 10 adım

Aşk beklemekle kazanç sanıyorsanız yanılıyorsunuz. İşte 10 adımda aşka ulaşmanın yolu…

1 Hakikat bir adamla çıkın

Kabul ediyoruz; hayalinizdeki şahsın bir gün yaşamınıza gireceğini düşünmek ve nasıl istiyorsanız size öyle davranacağına inanmak çok harika bir duygu! Ama hayalinizdeki adam asla ne kadar uygun? Evet; Javier Bardem’in gülüşüne, Gerard Butler’ın karizmasına, Matthew McConaughey’nin adalelerine, Johnny Depp’in serseri ve sempatik davranışlarına bayılıyoruz! Ama hepsinin bir adamda bir araya geleceğini sanıyorsanız, işte bu büyük bir yanılgı olabilir. Azıcık realist olun. Böylece, aşkta hakikat zaferi tutabilme şöhretsiniz daha yüksek olacak, inanın!

2 Aşkını test edin

Biriyle beraber olmaya başladığınız ilk günlerde, karşınızdaki adam sizden çok sevdiğini ve yaşamı süresince sizinle beraber olmak istediğini söyleyebilir. Öğreniyoruz, söylediklerinin hakikat olmasını çok istiyorsunuz; ama sizce de boş laflara inanmaktan bırakmanın zamanı artık gelmedi mi? Size dolaysız “Ona sakın inanmayın” diyemeyiz elbette! Ama aşkını teste tabi tutmanızı, davranışlarını gözlemlemenizi öneririz. Siz kendinizi geri sürüklediğinizde, peşinizden geliyor mu, yoksa pes edip yok mu oluyor? Peki ya, önceliği siz misiniz? Dostlarıyla başka bir gün konuşabilecekken, sizinle buluşmak yerine, onları mı seçim ediyor? O zaman, bir kere daha düşünün.

3 Önceliğinizi aşk yapın

Hepimizin bitmeyen bir yapılacaklar listesi var. Bu sebeple, her şeyimiz tasarılı ve programlı olmak zorunda. Peki, ‘aşkı bulmak’ yapılacaklar listenizde kaçıncı sırada? Çoğumuza sorsak, aşk önceliklidir ama aşkı bulmak ya da birine müddet ayırmak reelde listemizin üst sıralarında yer almıyordur. Oysa aşk, ilk sıralardaki yerini gözetmeli. Ama yalnızca sözde değil! Bu sebeple, yapılacaklar listenizdeki bazı şeyleri eleyin, yeni insanlarla tanışmak ve onlara kader tanımak için programınızda yer açın ki aşk yaşamınıza girsin!

4 Tehlike almaktan korkmayın

Hepimiz tehlikesiz yaşamlarımız içinde mutluyuz. Her ne kadar tekdüze hayatlarımızdan şikayet edersek edelim, alışkanlıklarımızdan bizi vazgeçirmek güç. Oysa aşk azıcık da riskli sularda yüzmek değil midir? Karar verin; rahat ama sıkıcı yaşamınız mı, tehlikeli ama coşku dolu bir tecrübe mi? Şayet aşk yaşamınızda galibiyetli neticelere erişmek istiyorsanız; yeniliklere hazır olmalı ve aşka kapılarınızı açmalısınız. Güceneceğim diye düşünüp çevrenize duvar örmektense, konfor alanınızın dışına çıkmaya cesaret etmelisiniz.

5 İlk buluşmaya şans tanıyın

Sizi en çok kaygı veren şey, ilk buluşma mı? Yalnız değilsiniz, ilk buluşma bir hayli bireyi sıkıntılı eder. O halde azıcık hafifleyin, zira pek çok ilk buluşma ihtilaflara ve yanılgılara hamiledir! Bu sebeple, ona ikinci bir şans tanımaktan çekinmeyin. Buluşmanız bir trajedi mıydı? O halde şu tarafından bakın; makûs bir buluşmadan ileride dostlarınıza, hatta çocuklarınıza not olarak anlatabileceğiniz iyi bir öykü çıkabilir.

6 Hislerinizi su suratına çıkarın

Bazen karşımızdakinin, bizim için uygun biri olup olmadığını düşünmekten ve onu çözmeye çalışmaktan, ne sezdiğimizi yok sayarız. Onunla beraberken müddetiniz nasıl geçiyor? Sizde alaka uyandırıyor mu? Bunalıyor musunuz, yoksa rahatsız mı oluyorsunuz? Bir sonraki buluşmanızda anı yaşayın ve ne sezdiğinize odaklanın!

7 Pozitif olun, çekici görünün

Hiç kimse, yaşamı seven ve enerjisi yüksek bir bayandan daha seksi değildir! Biriyle çıkmaya başladığınız zaman, usu karmaşık ve depresif görünmekten kaçının. Bu sebeple geçmişle vedalaşıp yeni bir ilişkiye sarih olmalısınız. Buluşmalarınızda daha önceki sevgilinizin sizi nasıl incittiğinden ya da işinizden ne kadar nefret ettiğinizden yakınmayın. Natürel olun ve mizahlar yapın. Daha cümbüşlü bir buluşma yaşayacağınız kesin.

8 Daha Önceki sevgilinizin kırıntılarını arının

Her buluşmada kendinizi, kalbinizi kıran daha önceki sevgilinizle yeni aşkınızı mukayeselerken mi buluyorsunuz? Öyleyse, evvel geçmişin izlerini bir hoş silin! İçinizde biriken agresifliği, bir e-mail ile ona anlatın ve bu yükten kurtulun. Ancak maili yollamadığınıza emin olun! Bir cinsli aşamadığınız bir gidişatsa, duygularınızı yakın bir dostunuzla veya bir terapistle paylaşın. Elinizden geldiği kadar, pişmanlıklarınızı ve gücenmişliklerinizi üzerinizden atın. Sonra pak bir sayfa açın ve ne istiyorsanız, neye lüzum duyuyorsanız, onu elde etmek için çabalayın.

9 Kendiniz olun

Şimdiye kadar sizi üzen adamlar için yeterince gözyaşı dökmediniz mi? Ya da kerelerce hayal kırıklığına uğrayıp ilişkileriniz üzerine aşırısıyla kafa yormadınız mı? Bu sıhhatsiz döngüden kurtulmanın zamanı geldi. Bir ilişkide kendinizi güvensiz ve kafası karmaşık hissediyorsanız, emin olun o her kimse sizin için en iyisi değil, boş verin gitsin! Aksi takdirde, o ilişkide siz kendiniz gibi olamayacaksınız. Sıhhatli bir ilişkide ehemmiyetli olan, onun kim olduğundan çok, sizin onun yanında kendinizi nasıl sezdiğiniz!

10 Flörtleşmenin neşesine varın

Hazırladığınız ‘aşk kararları listesi’ne son olarak cümbüşlü flörtleri de ilave edin. Bunun için yeni insanlarla tanışmaya sarih olun, eğlenmeye odaklanın ve yeni şeyler deneyin. Yarın için kaygılanmaktan bir zaman olsun bırakın. Kendi konforlu alanınızdan dışarı adım atmak, sizin için büyük bir fırsat olabilir. Haydi, azıcık cesaret!

ETİKETLER: , , , , , ,
YAZAR BİLGİSİ