Onu fazla şımartmayın

13.11.2021
14
Onu fazla şımartmayın

Şımarmak ve şımartmak yeri geldiğinde büyük neşe verebilir. Ancak aralıksız şımarık bir sevgiliye tahammül edemeyeceğimiz de bir asıldır.

Genel kanı olarak, biz bayanlar şımarık ve kaprisli olarak nitelendirilsek bile, ilişkinin büyük yükü bizim omuzlarımızdadır. Biz istersek şımartırız, istersek kendimize bağlarız.

İlişki henüz başlamamışsa kendinizden taviz vermeyin. Alakanızı belirli edin ama mübalağa etmeyin. Sıklıkla aynı etrafları paylaşıyor da olsanız, fazla yüzgöz olmamaya özen gösterin. Size dinlediği alaka, aşkı çağrıştırmadan özel yaşamınızı saklı tutun. Yoksa kendinizi bir anda, basmakalıp bir dostluğun ortasında bulabilirsiniz.

Temel olan; saklılık

Erkeklerin, bizden daha çok alakaya fakir olduklarını unutmayın. Tamamen bağlılığınızı kazandığını anlarsa, size olan alakası eksilecek ve çevresine bakınmaya başlayacaktır. Bu sebeple saklılık temel olandır. Sizi merak etsin, tanımak istesin ve en ehemmiyetlisi ona olan hislerinizden tamamıyla emin olamasın. En baştan ilişkiyi siz inşa ederseniz, hazıra konmaya alışacak ve her şeyi sizden bekleyecektir. Vazgeçin elinden geldiği kadar gayret göstersin.

Onsuz da yapabileceğinizi öğrensin

İlişkinin ilk zamanlarında da yeniden temel kaideleri unutmadan hareket edin. Tüm zamanınızı ona ayırabileceğinizi anlarsa, bekleyen taraf olursunuz ve ‘neredesin’ sualine alacağınız yanıt geç ve beklenmeyen bir yanıt olabilir. Size güven duysun ama onsuz yapabileceğinizi de öğrensin. Aşkınıza can verseniz, o çok değişik, o çok yakışıklı diye düşünüyor da olsanız bunları onun öğrenmesine gerek yok. Hele ki ilk başlarda derisel yakınlaşmaları dozuna vazgeçmezseniz, size olan alakası istikamet değiştirecek ve siz de konuşmak, paylaşmak istediklerinizi dinleyecek sandığınız o şahsı yerinde bulamayacaksınız.

Son olarak, size ve fikirlerinize olur olmaz biçimde müdahale etmesine izin vermeyin. İleriki zamanlarda bununla başa çıkamazsınız. Kısacası, her şeyden evvel size saygı dinlemesini sağlayın.

Unutmadan, kendinize yapılmasını arzu etmediğinizi, sevgilinize yapmayın ki ilişkiniz daha mutlu ilerleyebilsin.

YAZAR BİLGİSİ