Para tasarrufu nasıl yapılır?

22.04.2021
129
Para tasarrufu nasıl yapılır?

Hayatdan çok fazla isteklerimiz var… Her ne kadar hoş tasarılar, geleceğe müteveccih yatırım tasarıları yapılsa dahi para tasarrufu yapmak hayal kurmaktan daha güç ne yazık ki. Bu noktada sizler için dışarıdan küçük görünse dahi toplandıklarında fark yaratan para tasarruf yollarını derledik…

Televizyon isteğinize bir son verin!

İlk olarak bir çok bireyin konut içinde hengame yapsın diye sarih vazgeçtikleri televizyonu kapatmak paradan tasarruf etkenin en büyük yollarından bir tanesidir. Televizyonu çok sık izlemek yerine kendinize değişik alaka alanları oluşturabilirsiniz. Unutmamalısınız ki televizyonun emin izleme periyotlarından sonra hayat için ve sıhhat için bir çok hasarları da bulunmaktadır. 

tasarruf

Pahalı ve anlamsız armağanlardan kaçın!

Dostunuzun doğum gününe veya bir dostunuza içinizden armağan almak geliyorsa pahalı armağanlarda kaçının. Bunun yerine armağanınıza fazla para ve afaki armağan yerine maneviyatınızı konuşturup daha tatlı ve kullanışlı armağanlar yapın! Nasıl mı konutunuzda yapabileceğiniz maliyeti düşük armağanlar yapabilirsiniz. Mum, kokulu sabun, kurabiyeler ve daha birsürü başka cinste armağanları seçim edebilirsiniz. Unutmamalısınız ki bu hayatın bir çok alanında geçerli olan ‘El emeği göz nuru’ hiç bir zaman unutulmaz ve jenerasyondan nesile aktarılır!

para tasarrufu nasıl yapılır

Kendinize 30 gün zaman biçin!

Eğerki çok fazla alışveriş yapıyorsanız veya lüzumunuz olmadığı halde alışveriş yapmaya eğilimliyseniz sizin için 30 gün aralık teklifimiz var. 30 gün aralık, 30 gün düşünme, 30 gün zaman verme ne derseniz diyin alışveriş yapacağınız zaman evvel kendinize şu suali sormanız çok ehemmiyetli ”Buna gerçekten gereksinimim var mı?” yada kendinize 30 gün verin 30 gün sonra da aynı şeyi gerçekten isteyip istemediğiniz ölçmüş olacaksınız bu tasarı sayesinde evvelki alışveriş rutininizle mukayese ettiğinizde gözle görülür bir fark olacağına eminiz…

Günü kurtaran konut partileri…

Konutta geçirilen süre ile dışarıda geçirdiğiniz süreyi mukayese ettiğiniz zaman konutta olmak her zaman daha ekonomiktir. Bu mevzuya genel anlamda bakacak olursanız konut etrafı her zaman daha rahattır ve daha cümbüşlüdür dostlarınızla dışarda görüşmek yerine onları konutunuza davet edin böylece hem neşeli dakikalar geçirmiş olacaksınız hemde daha az gider yapmış olacaksınız.

para biriktirmek

Bol bol su için…

Suyun sıhhate olan yararları saymakla bitmez ama biz sizin için bugün suyun cebe olan bereketinden bahsedicez. Gün içerisinde bol bol su için su hem cildinize ve bir hayli sıhhat problemlerinize iyi gelecektir… Yemekten evvel bol bol su içtiğinizde daha az yemek yemenizi sağlar böylece hem fazla fazla kilo almakta kurtulacaksınız hemde daha sıhhatli olacaksınız. 

Enerji tasarruflu ampullere yönelin!

Bu ampüller hem daha az maliyeti olan mahsuller hem de diğer ampüllerle mukayese ettiğinizde daha uzun ömürlüdür bu surattan seçiminiz enerji tasarruflu ampüller olmasına itina göstermelisiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ