Regl sızısı neden olur? Regl sızısına ne iyi kazanç?

28.04.2021
124
Regl sızısı neden olur? Regl sızısına ne iyi kazanç?

Regl yarıyılları biz bayanların en külfetli günleridir. Asap, stres derken bir de karın sızısı ilave edilince dayanılmaz olur! Peki size regl yarıyıllarınızı hafif atlatmanıza destekçi olacak 6 minik usul önersek ne düşünürsünüz? İşte o usuller…

Beslenmenizi gözden geçirin
Az yağlı bir perhizin bedenimizde rahim de dâhil olmak üzere her yerindeki cerahati eksilttiği ispatlandı. Bu sebeple yağlı besinlerden sakınmak, kafeinden uzak durmak sizi oldukça gevşetir. Bunun yerine uysallaştırıcı nebat çayları içmek, zencefil gibi şifalı nebatlardan faydalanmak çok daha usluca olacaktır.

Akupunktur, bu acıdan kurtulmanın daha az acılı bir yoludur
Akupunktur gibi tam bir bedene bereketi olan uygulamaların regl sancıları üzerinde ciddi tesirleri var. Bir Hayli bayan akupunktur ile regl sancılarının gevşediğini söylüyor. Natürel ki bu eğitimli bir uzman tarafından uygulanmalı.

Isıtıcı pedler yaşam kurtarır
Karnınıza koyacağınız sıcak bir ped, karın bölgesindeki iltihaplanmayı eksiltir ve kan dolaşımını artırmaya destekçi olur. Hatta bu pedleri regl sırasında sürüklediğiniz sırt ve bel sızıları için de kullanabilirsiniz.

Serinkanlı olun
Regl yarıyılı zati hormonal olarak stresli bir zamandır. Üzerine bir de fazla kanamanın stresini ilave etmeyin. Unutmayın ki yoğun kanama, bayanlar arasında yaygın bir şikâyettir. Başka Bir Deyişle yalnız değilsiniz. Bu nedenle sızıya yoğunlaşmak yerine onunla nasıl başa çıkabileceğinizin yollarını deneyin ve serinkanlı kalmaya çalışın.

Susuz kalmayın
Susuz kalmanın bayanların regl yoğunluğunu artırdığı görülmüştür. Bu sebeple zati bir hayli şeyle başa çıkmaya çalışan bedeninize bir de susuzluk yükünü ilave etmeyin. Elinizden geldiğince bol su içmeye çalışın.

Bol bol uyuyun
Ağrıdan yatamıyor olabilirsiniz. Bu sebeple geceleri sürüklediğiniz uykusuzluğu gündüz saatlerinde dinlenerek gidermeye çalışın. Uyku sırasında regl yoğunluğunuz eksilir. Bu da sizi bir nebze olsa da hafifletecektir.

 

YAZAR BİLGİSİ