Sarı karpuzun verimleri nelerdir natürel mi?

05.05.2021
37
Sarı karpuzun verimleri nelerdir natürel mi?
Sarı karpuzun verimleri nelerdir? Sarı karpuz neye iyi kazanç? Sarı karpuz natürel mi? Her ne kadar ender bşehrinse de sarı karpuzun verimleri dudak uçuklatıyor!

İdrar söktürücü özelliği sayesinde bedeninizdeki atık maddeleri ve kanınızı pakler.
Harcandığında böbrekleri çalıştırır ve böbrek taşı veya kumunun meselesiz, sızısız bir biçimde dökülmesini sağlar. Bu özelliğinin yanı gizeme kemik gelişimini de destekler.

sari-karpuz-Nvgb.jpg

Sarı karpuzun verimleri nelerdir? Sarı karpuz nerede yetişir? Sarı karpuz neye iyi kazanç? Sarı karpuz natürel mi? Tabiattan harcadığımız meyveler arasında sağlık meselelerine karşı kalkan misyonu gören en tesirli meyvelerden bkocamandır. İşte görünümü ile merak ettiren sarı karpuzun verimleri…

sari-karpuz-neye-iyi-gelir-1ZDu.jpg

Doğanın şifalısı sarı karpuzu şu saatten sonra bilmeyen kalmayacak! Özellikle Çin’de bolca harcanan sarı karpuz şifasının yanı gizeme lezzetiyle de damak çatlatıyor.

sari-karpuz-MRl6.jpg

60 sene evveline kadar Anadolu’da yetiştirilen sarı karpuzun yapımı uzun bir vakit durmuş, lezzeti unutulmaya surat yakalamışken şimdilerde Burdur’da yetiştirilmeye başlandı. Çinlilerin gözde meyvesi olan sarı karpuz, bağırsak kanserini önleyici özelliğe sahip.

sari-karpuz-Sjit.jpg

İyi bir lif kaynağı olan sarı karpuz bağırsak hareketlerini kumpaslar ve bu karpuzun çekirdekleri bağırsak kanserini önlemede ehemmiyetli bir rol oynar. Aynı zamanda çekirdek içinde bulunan cucurbocitrin adlı madde, kan basıncını düşürür ve böbrek işlevlerini kumpaslar.

sari-karpuz-j3cy.jpg

Düşük kalorili olan bu karpuz kalsiyum, potasyum, B ve C vitaminleri açısından oldukça zengindir. Hem yağsız oluşu hem de vitamin ve mineraller açısından zengin olmasıyla perhizlerin bırakılmazı olmuştur.

sari-karpuzun-faydalari-Qbyd.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.