Seks yaşamını canlandıran yiyecekler nelerdir? Hangi yiyecekleri nasıl harcamalıyız?

31.03.2021
151
Seks yaşamını canlandıran yiyecekler nelerdir? Hangi yiyecekleri nasıl harcamalıyız?
Bu yiyecekler cinsel gönülsüzlüğü eksiltiyor ve adım adım cinsel yaşamı canlandırıyor! Kesinlikle göz atmalısınız…

Ashwagandha

Orijini Hindistan olan bu nebatın gençleştirdiği söyleniyor. Ülkemizde yetişmeyen ashwagandha Hindistan’ın ginsengi oalrak öğreniliyor. Cinsel hastalıkları iyileştiren ve gönülsüzlüğü gideren bu nebatı bulmak için sanırım Hindistan’a gitmek koşul! Ashwagandha, toz ya da tentür halinde kullanılabiliyor.

1512990198-4kuX.jpg

Safran

Aktarlarda basitçe bulunan safran hem yemeklerde hem de salatalarda kullanılıyor. Cinsel isteği artıran safran çok eforlu afrodizyaklar arasında yer alıyor.

1512990194-bpQR.jpg

Muskat

Yeniden aktarlarda basitlikle bulunan muskat da cinsel eforu artırmak için tüketielcek besinlerden biri. Bebek cevizi olarak da öğrenilen muskat yemeklerde ve tatlılarda kullanılıyor. BMC Complemenetary & Alternative Medicine’de yayınlanan bir araştırma, muskat harcamanın libidoyu artırıcı bir tesiri olacağını ıspatlıyor.

1512990195-JGWd.jpg

Ginseng

Ülkemizde yavaş yavaş popülerleşmeye başlayan gingsen cinsel gönülsüzlüğün rehabilitasyonunda kullanılan bir nebat.

1512990197-bEsG.jpg

Yasemin

Muhteşem kokusuyla insanı baştan çıkartan yasemin nebatı en çok afrodizyak tesiri olan nebatlar arasında yer alıyor. Çay olarak harcanması makbul olan yasemin birkisinin ayrıca yağı da masaj yaparken kullanıldığında cinsel isteği artırıcı özelliğe sahip.

1512990197-BF48.jpg
YAZAR BİLGİSİ