Seksi bir cilt için 10 uzman tavsiyesi

06.05.2021
17
Seksi bir cilt için 10 uzman tavsiyesi
Şanlıları hoşlaştıran uzmanlardan çok özel öneriler…

.jpg

Onlara hayran olmamız için saatlerini ve servetlerini tüketiyorlar. Evet, dünya yıldızlarından bahsediyoruz! Fakat aslında hepsinin hoşluğunun arkasında birkaç ufak strateji var. Onları özel gecelere hazırlayan ve kişisel bakımlarından sorumlu olan uzmanlardan o stratejileri öğrenelim.

30331.jpg

Francesca Tolot, Beyoncé’nin özel makyözü

“Beyoncé’yi parfüm markası ‘Heat’in tanıtımı için hazırlarken tüm bedeni için evvel beden nemlendiricisi, üstüne de bronzlaştırıcı pudra kullandım. Bu ikilinin etkisi her zaman muhteşemdir.”

Markalar: L’Oréal, La Mer

30332.jpg

Joanna Schlip, Eva Longaria’nın özel makyözü

“Bunu kesinlikle deneyin. Bir çay fincanı esmer şekerin içine yarım çay fincanı zeytinyağı koyun ve bu karışımı daireler halinde tüm bedeninize uygulayın. Duştan sonra derinizin ne kadar yumuşak ve pürüzsüz göründüğüne inanamayacaksınız. Sonra da esmer şeker özlü bir krem kullanın. Ta-ta! Muhteşem!”

Markalar: Fresh

30333.jpg

Jillian Dempsey, Victoria’s Secret hoşluk uzmanı

“Havluyla rastgele kurulanmayın, farkında olmadan çok yanlış bir şey yapıyorsunuz. Karın, göğüs gibi sarkmaya ergonomik çok yumuşak bölgeler için çok ama çok yumuşak kumaşlar kullanmalısınız. Ben meleklere de bunu uyguluyorum. Japonlar muhteşem el havluları yapıyor, bulun ve alın.”

Markalar: Kanebo Sensai Collection Sponge Chief

30334.jpg

Scott Barnes, Jennifer Lopez’in 2008 Oscar makyajını yaptı

“Limonu ikiye kesin ve ovmaya başlayın. Neresi denk gelirse! Özellikle de diz, topuz, dirsek gibi sert bölgeler…”

30335.jpg

Joanna Schlip

“Ağda yaptırın, bunu tavsiye ediypruz, Fakat o gece ya da ertesi gün ehemmiyetli bir davete katılacaksanız ya da bacaklarınızı sarihte vazgeçen şeyler giyecekseniz tıraş yapın. Cildiniz daha pürüzsüz, batıksız olacak ve can sıkıcı sivilceler çıkmayacak.”

30336.jpg

Mally Roncal, Jennifer Anniston’ın özel makyözü

“Aniston’un bacakları için bronzlaştırıcı ya da fondöten kullanmadığına inanabiliyor musunuz? Fakat öyle muhteşem görünmek için bir kutu kremi tüketmeniz gerekiyor. İçince shea yağı olan kremler kullanın.”

Markalar: Watson’s, Body Shop, Fekkai

30337.jpg

Jillian Dempsey

“Bronzlaştırıcı kremleri asla dolaysız olarak cilde uygulamam. Bulabildiğim en yumuşak makyaj süngerlerini alırım ve kremi buraya sürdükten sonra yumışak dairesel hareketlerle uygularım.”

30338.jpg

Scott Barnes

“Bronzlaştırıcı kullandıktan sonra asıl rengi alamazsınız. Öncelikle kesinlikle kurutmanız gerekiyor. Kurutun, bakın, beğenmezseniz harekâtı yenileyin.”

30339.jpg

“Bedeninizin sivri noktalarına highlighter uygulayın. Özellikle straplez bir mini elbise giydiğinizde… Omuz başları, köprücük kemikleri, şayet açıksa kalça kemiğinin sivri noktaları, kaval kemiğiniz… Işıkların altında bir yıldız gibi görüneceksiniz.”

30340.jpg

Vivianne Varcia-Tunon, ESPA Spa Merkezi uzmanı

“Duş aldıktan sonra henüz banyodan çıkmadan banyo fırçalarıyla tüm bedeninize masaj yapın. Kalça ve bacak gölgesinde dairesel hareketler kan dolaşımını da süratlendirecektir. Çıktıktan sonra da henüz nemliyken bebe yağı sürerseniz cildiniz çok sğalıklı görünecek.”

30341.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.