Selülit masajı nasıl yapılır hem tesirli hem de kolay!

25.05.2021
20
Selülit masajı nasıl yapılır hem tesirli hem de kolay!

Bayanların fobili düşlerinden biri de selülittir. Hemen hemen her bayanda görülen bu can sıkıcı vaziyete hareketsizliğin ve yanlış beslenmenin neden olduğu öğreniliyor. Konutta uygulayacağınız masaj teknikleri sayesinde bu kasvetten kurtulabileceğinizi öğreniyor muydunuz? Evet yalnış dinlemediniz! Selülit masajı sayesinde bu  tasanızdan kısa bir vakit içerisinde kurtulabileceksiniz. Peki selülit masajı nasıl yapılır? diyorsanız gelin hep birlikte bilelim. 

HAREKETSİZ YAŞAM SELÜLİTE NEDEN OLUYOR 

Selülit meseleyi beslenme bozuklukları, hareketsiz yaşam ve dolaşım meselelerinden ve bunun yanı gizeme genetik etmenlerden dolayı ortaya çıkan bir meseledir. Bu meseleden kurtulmak emeliyle yapılan masaja ise selülit masajı denilmektedir. 

Selülit masajının ilk şartı natürel yağlara müracaat etmektir. İster tek bir yağı isterseniz de birkaç yağı masaj yapmak için kullanabilirsiniz. Selülit masajı yapmak için lavanta yağı, portakal yağı, jojoba yağı, zambak yağı, susam yağı, kekik yağı, limon yağı, biberiye yağı, yasemin yağını kullanabilirsiniz. 

MASAJ YAPARAK KAN DOLAŞIMINIZI HIZLANDIRIN 

Bu yağları ister tekini ister bikaç tanesini bir kapa alarak karıştırın. Ardından ellerinize alarak avuçlarınızı birbirine sürtün ve ısınmasını sağlayın. Sonra bacaklarınıza ve kalçanıza uygulayın Bacaklarınıza masaj yaparken alttan yukarıya doğru ve dairesel hareketlerle yapın. Bu masaj sayesinde kan akışınız süratlenecek ve dolaşıma iyi gelecektir. Bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız streç filmle sarabilir 20 dakika kadar bekletebilirsiniz. Bu harekâtı haftada birkaç kere uygulayabilirsiniz. 

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.