Sevgililer Günü’nde asla yapmamanız gerekenler

14.11.2021
24
Sevgililer Günü’nde asla yapmamanız gerekenler

Herkes Sevgililer Günü’nde ne yapmanız gerektiği mevzusunda tekliflerde bulunuyor, ama bu özel günü sevgilinizle beraber içinizden geldiği gibi kutlamak en iyi fikir. Ancak itinayla hazırlandığınız Sevgililer Günü kutlamanıza gölge düşmemesi için bazı detayları usta yakalamakta fayda var.

Sevgililer Günü yanaşırken, bu sene de herkesi “Ne yapsam?” telaşı sardı. Caddeler kırmızı reklam panolarıyla, televizyonlar hediye reklamlarıyla, gazete ve mecmualar “en romantik Sevgililer Günü” tüyolarıyla doldu taştı. Sevgilisi olan romantikler kutlama için hazırlıklara günler evvelinden başlarken, kutlama tasarılarını son ana vazgeçenler parlak bir fikir arayışına girdi. “Sevgililer Günü tüketim kültürünün dayatması” diyerek tasarı yapmayan çiftler dahi, ötekileri romantik anlar yaşarken 14 Şubat gününü konutta bunalarak geçirmemek için saklı minik tasarıların peşine düştü.

İşte ‘Sevgililer Günü’nde yapmamanız gereken 10 şey:

1- Elbisenize dikkat edin! Mesela evet kırmızı çekici bir renk olabilir ama dikkatli kullanmak gerek. Çekici vakam derken itici olmayın.

2- Baş başa geçirdiğiniz özel anlarınızı, dükkanındaki rivayetleri, aile içindeki depresyonları ve dostlarınızla yaşadığınız kasvetleri anlatarak rezil etmeyin. Sevgililer Günü’nde tasaları bir kenara vazgeçin ve anın tadını çıkarın.

3- Daha Önceki sevgilinizle takıldığınız mekana yeni sevgilinizi götürmeyin. Sevgililer Günü’nde daha önceki sevgilinizle rastlaşmak ve daha önceki defterleri açmak güzel bir vaziyet değil.

4- Çiçek siparişi verirken tarihine dikkat edin, ertesi gün teslim edilmesin.

5- Gelelim hediye sorununa. Alacağınız hediyenin ilişkinizde kara bir kir olmasını istemiyorsanız hoşlandığınız bireye romantizmden eser taşımayan bir hediye almayın. Misalin ütü alarak romantik akşam yemeğinizde sevgilinize konutta yapacağı işleri andırdırmak hiç de iyi bir fikir değil. Ya da spor salonuna azalık alıp “Ne başka bir deyişle beni kilolu mu buluyorsun” tepkisiyle karşılaşmak da pek güzel olmaz.

6- “Bayanlar gülünç erkeklere bayılır” tezi sebebi ile yerli yersiz gülünçlük yapmaya çalışan erkekler her yerde karşımıza çıkar oldu. Gülünç olacağım diye rezil olmanın Sevgililer Günü’nde hiç de iyi bir fikir olmadığını usunuzdan çıkarmayın ve rahat olmaya bakın. Vazgeçin sohbet kendiliğinden büyüsün, sevgiliniz sizi siz olduğunuz için beğensin.

7- “Çok süper bir gün geçirmeliyiz” diye kendinizi kasmayın. Belki o daha kolay ve size özel bir kutlamayı seçim ediyordur.

8- Rezervasyon yaptırmadığınız hiçbir yere gitmeyin. Sevgililer Günü için itinayla hazırlanan sevgilinizi saatlerce restoranın önünde bekletmek ya da boş yer bulmak için mekan mekan gezdirmek, Sevgililer Günü’nün beraber son gününüz olmasına yol açabilir.

9- Gaza gelip caddelerde aşk şarkıları söyleyerek gezmeyin, unutmayın çevrenizde bekarlar da var.

10- Sevgililer Günü’nde çevrenizde ne kadar az şahıs olursa o kadar iyi olur. Misalin konutlu ve çocukluysanız, akşam yemeğine çocuğunuzla beraber giderek ilişkinizde romantizmin olmadığını herkese itiraf etmenize gerek yok. En iyisi o gece için çocuklara bakacak birini ayarlayın.

YAZAR BİLGİSİ