Sevgiliniz konutluluğa hazır mı

11.11.2021
21
Sevgiliniz konutluluğa hazır mı

Konutluluk temennisi içindeyseniz beraber olduğunuz erkeğin hareketlerini dikkatli gözlemlemelisiniz. Belki de o, konutluluk mevzusunda sizin kadar istekli değildir. Kendinize yol haritası çizebilmek için beğendiğiniz erkekte bu bulgulara dikkat!

İşte erkeğin konutluluğa hazır olup olmadığını kavramanızı sağlayacak tutumlar…

Büyük tasarılar yapmıyor

Nasıl bir kariyer tasarıyı çizdiği, ileride nerede yaşamak istediği gibi mevzulara hiç girmiyorsa geleceğe dair tasarıları arasında, en azından kısa vadede konutluluk yok demektir. Evlenme öneriyi beklemek için fazla erken olabilir.

Gelecek hakkında konuşurken sizden bahsetmiyor

İleride güneye yerleşme hayalleri kuruyor diyelim ki… Size soruyor mu sıcak havadan sevip sevmediğinizi? Ya da başka insanlarla konuşurken gelecekteki kendinden yalnız kurt olarak mı laf ediyor? Evet belki hayalinde yanında siz de varsınız ama karısı olarak değil belirli ki…

Sizin uzun vadeli amaçlarınızı merak etmiyor

Sizin gelecek hayallerinizi sormak istemiyorsa beraber bir hayat düşünmüyor demektir. Natürel bundan gelecek tasarılarınızın en ufak ayrıntılarını sormadığı için sizinle evlenmek istemeyen bir sevgiliniz olduğu neticesini çıkarmayın. Evlenmek istemeyen bir erkek, ayrıntıları boşverin, sizin geleceğinize dair genel tasarınızla alakalı en minik bir alaka dahi dinlemez. Zira kendini o tasarının içinde görmek istemiyordur.

Güçlüklerin üstesinden gelmek için çabalamıyor

İlişkide zaman zaman tartışmaların, çatışmaların olması olağandır. Ama bunları çözmek için emek ve mücadele gerekir. Erkek dostunuzda bu mücadeleyi görüyor musunuz? Aranızda bir mesele çıktığında onu neyin neden rahatsız ettiğini size açıklamak için çabalıyor mu? Acıklıyken ya da kötümser bir ruh haline girdiğinde bunu sizinle paylaşıyor mu? Sizi hazin gördüğünde vaziyete çözüm üretmek için elinden geleni yapıyor mu? En minik bir ihtilafta soğukkanlılığını yitiriyor ve hemen sürükleyip gitmek istiyorsa büyük meselelerle asla baş edemeyecektir. Dolayısıyla konutluluk için kendini hazır sezmediği besbelli.

Ailenizle görüşmekten sakınıyor

Ailenizin ehemmiyetli günlerinde onlarla toplanmak istemiyorsa anne babanızı gelecekteki kaynanası ve kayınpederi olarak görmeyi düşünmüyor demektir.

Arkadaşlarınızı sevmiyor

Sizi kabul etmek demek, bir yerde sizin tüm etrafınızı da kabul etmek anlamına kazanç. Elbette arada beğenmediği birkaç birey olması basmakalıptır ama genel olarak sizin ilişkiniz olan hiç kimseyi sevmiyor ve onlarla görüşmek istemiyorsa sizinle ciddi bir ilişkiye ve konutluluğa hazır değil demektir.

Sizi çok fazla tenkit etiyor

Tenkit basmakalıptır ilişkilerde ama dozuna dikkat! Her giydiğinizi, her yaptığınızı tenkit eten bir sevgili, sizi olduğunuz halinizden hoşlanmıyor demektir. Böyle bir duyguyla konutluluk tasarılaması da beklenemez.

YAZAR BİLGİSİ