Seyrek kaşlar için ne yapmalı? Seyrek kaşlar için çözüm yolları nelerdir?

23.07.2021
207
Seyrek kaşlar için ne yapmalı? Seyrek kaşlar için çözüm yolları nelerdir?

Surat ifademizi tanımlayan en ehemmiyetli unsurlardan biridir kaşlarımız. Hepimizin yay gibi kaşları olmasa da kaşlarımıza biçim vermek elimizde. Artık kalın kaşlar çok moda . Ancak ne yazıkki hepimizin kaşları istediğimiz kadar gür ve sıhhatli değil. Stres , genetik yapı ya da ilerleyen yaşlarda kaşlarımız zayıflıyor. ‘Seyrek ve eforsuz kaşlar’ da suratımıza güzel olmayan bir ifade veriyor. ‘Sıhhatli ve dolgun kaşlara sahip olmak’ ihtimalsiz değil.

İşte kaşlarınızı kuvvetlendirmek için uygulayabileceğiniz birkaç kolay yöntem:

VAZELİN
Birkaç hafta içerisinde kaşlarınızda fark edebileceğiniz bir farklılık görmek istiyorsanız kaşlarınıza günde birkaç kere vazelin uygulayın. Vazelini bitmiş maskaranızın fırçasıyla kaşlarınıza rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

HİNT YAĞI
Hint yağı kıl kökleri üzerinde olağanüstü güçlü bir tesire sahiptir. Siz de bu tesirden kaşlarınız üzerinde nasiplenmek isterseniz hint yağını günde bir kere kaşlarınıza uygulayın ve ardından kaşlarınıza birkaç dakika süresince masaj yapın. Hint yağını deviremeden en az yarım saat bekleyin.

ALOE VERA SUYU
Hoşluğun bırakılmaz malzemelerinden biri olan aloe vera suyu da kaşlar için eşsiz nimetlerden biri. Aloe vera suyunu günde bir kere uygulayarak kaşlarınızın kısa zamanda çoğalmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda aloe vera suyu desteğiyle kaşlarınız daha parlak olacak.

SOĞAN
Bir Hayli şahsın evinden yetersiz olmayan soğan kaşlarımız için de bulunmaz nimetlerden biri. Kapsadığı yüksek kükürt oranıyla kaş üretimini uyaran soğanı ezin ve suyunu bir pamuk desteğiyle kaşlarınıza uygulayın. En az birkaç saat süresince suratınızı deviremeyin.

 

YAZAR BİLGİSİ