Sıkıntılı bacak belirtisine ne iyi kazanç hardal tohumunu deneyin!

04.05.2021
176
Sıkıntılı bacak belirtisine ne iyi kazanç hardal tohumunu deneyin!

Sıkıntılı bacak belirtiyi cemiyetin büyük bir kısmında görülen ve bireyin yaşam niteliğini oldukça düşüren bir rahatsızlıktır. Bütün olarak sebebinin ne olduğu bilinmez bu rahatsızlığın bulguları ve rehabilitasyonu hakkında tüm merak edilenleri sizler için inceledik. Peki sıkıntılı bacak belirtiyi bulguları neler? Sıkıntılı bacak belirtisinin natürel rehabilitasyon usulleri neler? İşte asap sisteminde yaşanan bu rahatsızlığa dair tüm merak edilenler elmaelma.com’da. 

PEK ÇOK BULGUSU BULUNMAKTADIR 

Sıkıntılı bacak belirtiyi neredeyse hemen hemen herkeste görülen bir rahatsızlıktır. Genelde romatizmayla karıştırılan bu rahatsızlığın bir hayli bulguları bulunuyor. Bunlar; bacakları istemsizce hareket ettirme güdüsü, uyku gidişatında gelen bacak seğirmesi, özellikle gece saatlerinde gelen bacaklarda anlaşma, elektriklenme, karıncalanma hissi, bacaklarda gerilme, ağrı ve kaşınma gibi bulgular sıkıntılı bacak belirtisinin bulgularıdır. 

HARDAL TOHUMU: 

Sıkıntılı bacak belirtisine iyi gelen natürel rehabilitasyon usullerinden biri hardal tohumdur. Yapmanız gereken tek şey siyah hardal tohumunu birkaç yudum su ile günde sabah ve akşam olmak üzere iki kere aç karnına çiğnemeden yutmak olacaktır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun da teklifi olan hardal tohumu bir kür halini harcanıyor. Bu kürü 2 hafta uygulayın ve sonra kürü uygulamayı haftada 1’e indirin. Bacaklarınızdaki sıkıntılılığın yok olduğunu fark edeceksiniz. 

ÇÖREK OTU YAĞI:

Sıkıntılı bacak belirtisine iyi gelen natürel rehabilitasyon usullerinden biri de çörek otu yağıdır. Bu yağı bacaklarınıza masaj yaparak yedirin. Bacaklarınızı oldukça gevşetecektir.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI: 

Hindistan cevizi yağı kan dolaşımını çoğaldırmaktadır. Bu sebeple yapmanız gereken tek şey bacaklarınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice yedirmek olacaktır. 

ELMA SİRKESİ: 

Elma sirkesi alkali bir gıdadır. Yapmanız gereken şey  bir kadeh ılık suyun bir çorba kaşığı ilave etmek ve bu karışımı içmek olacaktır. Ya da elma sirkesini bacaklarınızada masaj yaparakta uygulayabilirsiniz. 

PAPATYA ÇAYI 

Papata çayını duymuşsunuzdur. Adaleleri rahatlatması ve asaplardaki gerginliği eksiltmesiyle öğrenilen papatya çayını yatmadan 2 saat evvel içmeniz size hafifletecektir. Bunun yanı gizeme papatya yağını da kullanabilirsiniz. Masaj usulüyle bu yağı bacaklarınıza uygularsanız ağrılarınızdan kısa zaman içerisinde kurtulabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ