Sivilceler için konutta nasıl maske yapılır?

27.07.2021
300
Sivilceler için konutta nasıl maske yapılır?
Konutta yaptığınız meyve maskeleri sivilcelerden kurtulmanıza dayanakçı olacak!

.jpg
Lezzetiyle perhizimizi, masalarımızı ve ağız tadımızı hoşlaştıran meyveler şimdi apayrı bir işe daha yarıyacak. Cildimiz!

Onları tatlılara, pastalara, keklere katıyoruz. Şimdi ise sizlere vereceğimiz tariflerle suratınıza süreceksiniz. Eşsiz kokuları ve verdikleri sıhhatle suratınız hoşlaşacak, sivilcelerden temizleyecek!

27638.jpg
Kuru ciltlere önerilen bu meyvenin canlandırıcı ve peeling tesiri var. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, germe tesiri sebebiyle on dakikadan fazla ciltte yakalanmamalı.

Dört kocaman çileği ezerek bir çorba kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın. Tam surata ince bir katman halinde sürün, elmacık kemikleri üzerine daha kalın bir katman halinde maske sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda iki defa uygulama yeterlidir.

1987.jpg
Zengin içerikli besleyici bir meyve olan muz solgun, eskimiş duyarlı ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Kirsiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki çorba kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın. Suratınıza sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir defa uygulayın.

31897.jpg
Özellikle karma ciltlere öneriliyor, çünkü suratın yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. Bir kahve kaşığı Golden elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı ıslatıcı kremle karıştırın ve 20 dakika suratınızda vazgeçin. Haftada iki defa uygulayın.

31967.jpg
Meyve asiti açisindan tesirli olan portakal problemli ve yağlıya yakın basmakalıp ciltler için öneriliyor. Portakalı sıkıp suyunu damla damla iki kahve kaşığı ıslatıcı kremin içine katın. Maskeyi suratınıza sürüp 10 dakika bekletin. Haftada iki defa uygulayın.

21117.jpg
Yağlıya yakın basmakalıp ve problemli ciltler içindir. Portakal maskesi gibi hazırlanır. Ancak suratınızda 5 dakika bekletin ve problemler düzelinceye kadar haftada iki defa uygulayın.

23836.jpg
Karma cilt meseleleri suratın belirli bölgelerinde burun kenarları, çene, alın vs. sınırlandığında özellikle karma ciltlere öneriliyor. Ancak bitkin ciltlerde de iyi netice veriyor. Portakal maskesi gibi hazırlayıp suratınızda 10 dakika bekletin. Haftada bir defa uygulayın.

27694.jpg
YAZAR BİLGİSİ