Süper dolunay burçları nasıl etkiliyor?

13.09.2021
16
Süper dolunay burçları nasıl etkiliyor?
Astrolog Demet Baltacı Süper Dolunay’ı ve burçlara olan tesirlerini açıkladı. Bakalım 14 Kasım’da saat 16:53’de 22°37’ Boğa burcunda yükselecek olan Süper Dolunay’ın tesirleri neler?
BALIK 19 Şubat – 20 Mart
Dolunay ile beraber eğitim, seyahatler, yakın etrafınız, kardeşleriniz ile alakalı bir mevzuda bazı başkalaşımlar ve mutasyonlar alana gelebilir. Hoş bir tatile çıkabilirsiniz. Zekâsal yaratıcılığınız çoğalabilir. İş uyuşmaları veya kontratlar imzalayabilirsiniz.

39546_20.jpg
Ay Boğa burcunda gururlanır ve yararlı hale kazanç. Üstelik dolunay Süreyya Ay durağında asıllaşacak. Bu durak kadimler tarafından konutluluk, evlenme gibi mevzular, işlerin büyümesi, ticari hasılat sağlama açısından pozitif bir yarıyıl olarak kabul edilirdi.

Toprak elementinin sabit kaliteli burcu Boğa, şahsi değerlerimiz, güvenliğimiz, para ve parasal kaynaklarımız, mülk varlıklarımız, toprak ve toprağa bağlı değerler, dünyasal beş duyuya hitap eden kavramlar, beslenme, cinsellik, uzun süreli kalıcı hedeflerimiz, aşk, sevgi, konutluluk ve sanatsal mevzularla alakalıdır.

Boğa- Akrep hattındaki enerjiler sahip olduğumuz değerler ve başkalarıyla paylaştığımız kaynaklar arasında çelişkiler, kaygılar, farkındalıklar ve bazı mesullükler gündeme getirebilir. Parasal manevi güvenliğimiz için fazla talepkar davranabiliriz.

39546_1.jpg
Bedensel ve duygusal olarak daha alıngan olabileceğimiz gibi yeme, içme, beslenme ve parasal heveslerimizde fazlalıklar da kollanabilir.
Boğa burcu vücudumuzda boyun, ense, boğaz, bademcikler, ses telleri, solunum yolları, çene, kulak altı bezleri, tiroidi idarer. Bu bölgeler daha alıngan olabileceği için, özen göstermeli ve gözetmeliyiz.

Dolunay en fazla sabit grup burçları etkileyecektir. 10-18 Kasım arası doğan Akrep burçları, 10-18 Mayıs Boğa burçları, 12-20 Ağustos Aslan burçları, 9-16 Şubat Kova burçları bu dolunaydan ehemmiyetli tesirler alabilirler.

39546_2.jpg
Dolunay ile beraber bilinmeyen olan mevzular netleşebilir ve ehemmiyetli farkındalıklar kazanabiliriz. Yeniay yarıyılında başlamış teşebbüslerin görünür hale gelmesi ve sonuçlanması da muhtemel.

Dolunay an haritasında da Boğa burcu yükseliyor. MC Oğlak burcunda ve yönetici gezegen Venüs de Oğlak burcunda yerleşerek yükselene destekleyici bir açı yapıyor. Oğlak burcundaki MC’de yerleşen Plüton’un Güneş ve Ay’a pozitif görünümü var. Kova burcundaki Mars ve Yay burcundaki Merkür birbirine takviyeci olurken Terazi burcundaki Jüpiter Plüton ile dik açıya yanaşıyor.

Dolunay Zaurak sabit yıldızı ile birleşiyor. Satürn kişiliğindeki bu yıldız, ciddi temennilere, melankoli ve fobilere neden olabilir. Güneş/Ay orta noktası ile temas eden Pallas, Astrea, Eurydike, Sedna dikkat çekiyor.

39546_3.jpg
Kendimizi parasal manevi güvende sezmek istiyoruz ve artık meçhullük ve tereddütlüğe tahammülümüz yok. İdeallerimiz için tükettiğimiz emeklerin karşılığını alma zamanı geldi. Bu süreçte kime ve neye güvenebiliriz; ona karar vereceğiz. Bize gerçekten değer veren ve güvenen şahısları artık farkedeceğiz. En tepedeki şahıslardan, otoriteden sağlam takviyelerimiz olabilir. Reelleşebilecek hayallerimiz artık somut değerlere dönüşebilir. Zorunlu dayanakları alamadığımız hayallerimize de tamamen veda edebilir, kapıları kapatabiliriz.

İş, kariyer, para ve mevki mevzularında çok hırslı ve kararlı olabiliriz. Sahip olduklarımızı kaybetme fobisi cemiyetin en altından en üstüne kadar herkesi etkileyebilir. Bu fobiyle acımasız, katı ve aç gözlü tavırlara yönelebiliriz. Haktan ayrılıp, haksızlık yaparsak, huzur ve güveni tamamen kaybetmemiz de muhtemel.

39546_4.jpg
Boğa yalnızca materyalist yaşamla değil duygusal güven ve huzur lüzumu içindedir. Biri olmadan bir ötekiyi de bütün olamaz. Bu sebeple kaynaklarımızı gerektiğinde başkalarıyla paylaşmayı feda etmeyi de öğrenmeliyiz. Bir başkasının kaybı bizim hasılatımız olamaz. Dünyanın burcu olan Boğa bu gezegende en güvenli ve huzurlu bir biçimde nasıl yaşayacağımız ve nasıl mutlu olacağımızla alakalıdır. Şüphesiz sevgi ve güven olmadan bu muhtemel olamayacaktır.

Dolunayın sabian simgeyi ise ”Değerli taşlarla dolu bir mücevher dükkânı”

39546_5.jpg
Natürel becerilerimizi ve sahip olduklarımızı en iyi biçimde işleyip daha değerli ve kullanışlı hale getirebiliriz. Nasıl ki natürel taşları değerli mücevhere dönüştürmek için emekçilik ve sanatsal emek tüketmek gerekirse, yaşamımızda bu biçimde emek tükettiğimiz kavramlar da artık hakettiği değeri göreöğrenir. Bu kendi ruhsal varlığımız da olabilir. Seneler süren tecrübeler, yaşanmışlıklar, çekilen ızdıraplar ruhumuzu da olgunlaştırıp, sabır ve tefekkürle, tekamül ettirip değerli bir mücevhere dönüştürebilir.

39546_6.jpg
Dolunay ülkemizin horoskopunun onbirinci ve beşinci evini etkileyecek.

Dolunayın asıllaştığı konutlar mundane astrolojide yerel idareler, azınlıklar, bağlaşık ülkeler, yabancı ülkelerle olan uyuşmalar, milli niyetler, projeler, cemiyet ve insanlık için yapılan çalışmalar, grup faaliyetleri, dernekler, organizasyonlar, vakıflar, meclis, yasalar, genel milletin refahı, ekonomik vaziyeti, spekülatif piyasalar, borsa, gençler, çocuklar, sarih alanlar, parklar, eğitim yerleri, sanat, sanatçılar, spor, sporcular ile alakalıdır.

39546_7.jpg
Tüm bu alanlar dolunayın ışığı ile görünür hale gelip, farketmediğimiz bazı asıllarla bizi yüzleştirebilir. Daha evvelden başlamış bazı büyümelerin artık iyice olgunlaştığını ve sonuçlandığını da göreöğreniriz.

Dolunayın genel tesirlerini özburcunuz ile beraber yükselen burcunuza göre de takip ediniz.

39546_8.jpg
KOÇ 21 Mart – 20 Nisan
Dolunay ile beraber parasal kazançlarınız, hasılatlarınızla alakalı yeni büyümeler ve ehemmiyetli başkalaşımlar alana gelebilir. Bazı ani tüketmeler ve alışverişler ortaya çıkabilir; iş ve para mevzularında kendinizi güvende sezmeniz muhtemel.

39546_9.jpg
BOĞA 21 Nisan-21 Mayıs
Dolunay ile beraber kendiniz ve yaşamınızla alakalı yeni kararlar alabilirsiniz. İşiniz, kariyeriniz veya ilişkilerinizle alakalı mutasyonlar veya şahsi görünüşünüz, imajınızla alakalı yenilikler yapabilirsiniz.

39546_10.jpg
İKİZLER 22 Mayıs – 21 Haziran
Dolunay ile beraber bilinçaltınız, ruhsal ve manevi mevzularda yeni farkındalıklar kazanabilirsiniz. Saklı olan kavramlar ortaya çıkabilir. Bir bağımlılığınız ve hasarlı alışkanlığınız varsa onu sonlandırmak için teşebbüslerde bulunabilirsiniz.

39546_11.jpg
YENGEÇ 22 Haziran-22 Temmuz
Dolunay ile beraber ait olduğunuz gruplar, dostlarınız, projeleriniz, gelecek niyetleriniz ile alakalı yeni teşebbüslerde bulunabilirsiniz. Kariyerinizle alakalı takım çalışmaları ve organizasyonlar içerisinde yer alabilirsiniz.

39546_12.jpg
ASLAN 23 Temmuz – 23 Ağustos
Dolunay ile beraber kariyer yaşamınızda, cemiyet önündeki statünüzü etkileyecek mutasyonlar alana gelebilir. Çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz. Yaşamınızdaki otorite kavramları ve aile büyükleri ile alakalı mesullükler daha fazla gündeminizde olabilir.

39546_13.jpg
BAŞAK 24 Ağustos – 22 Eylül
Dolunay ile beraber yurtdışı, seyahatler, eğitim ile alakalı bir mevzuda büyümeler olabilir. Beynelmilel ve yabancı kültürlerle alakalı projeleriniz süratlenebilir. Hukuksal mevzular sonuçlanabilir; ertelenmiş meseleleri çözüme kavuşturabilirsiniz.

39546_14.jpg
TERAZİ 23 Eylül – 23 Ekim
Dolunay ile beraber ortak hasılatlar, yatırımlar, kredi, vergi, sigorta, prim gibi kavramlarda ehemmiyetli büyümeler ve mutasyonlar alana gelebilir. Eş ve ortağınızın kazançlarından fayda görebilirsiniz.

39546_15.jpg
AKREP 24 Ekim – 22 Kasım
Dolunay ile beraber ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve eşiniz ile alakalı bazı kavramlarda ehemmiyetli başkalaşımlar ve mutasyonlar alana gelebilir. Cemiyet önündeki imajınız, rakipleriniz ve hizmet aldığınız bireylerle alakalı büyümeler bekleyebilirsiniz. Sosyal etrafınız ve dostlarınızdan fayda görebilirsiniz.

39546_16.jpg
YAY 23 Kasım-21Aralık
Dolunay ile beraber iş ve çalışma şartlarınız, günlük rutinleriniz, alışkanlıklarınız ve sıhhatinizle alakalı mevzular gündeme gelebilir. İş ve kariyer mevzularında kendinizi güvende sezebilirsiniz. Evcil hayvan sahibi olabilirsiniz.

39546_17.jpg
OĞLAK 21 Aralık – 20 Ocak
Dolunay ile beraber aşk, romantizm, sosyal yaşam, hobiler, spor veya çocuklarla alakalı yeni büyümeler alana gelebilir. Sanat ve hobi çalışmalarından hoş neticeler alabilirsiniz. Gebelik, doğum veya var olan çocuklarınızın eğitimi ve geleceği ile alakalı mevzular gündeme gelebilir.

39546_18.jpg
KOVA 21 Ocak – 18 Şubat
Dolunay ile beraber konutunuz, aileniz, ebeveynlerinizle alakalı büyümeler olabilir. Konut, mal, alımı, satımı, kiralama, taşınma, dekorasyon, tadilat gibi kavramlar süratlenebilir. Konutta çalışabileceğiniz iş olanaklarıyla karşılaşabilirsiniz.

39546_19.jpg
YAZAR BİLGİSİ