Tahinin verimleri nelerdir sıhhati nasıl tesirler?

05.05.2021
31
Tahinin verimleri nelerdir sıhhati nasıl tesirler?

Bedenimizdeki zehirli maddelerden kurtulmak için bir çok usule müracaat etiyoruz. Hatta çoğu zaman bunun için kendimizi aç vazgeçiyoruz. Ancak bugün sizler için hem lezzetli hemde sıhhate oldukça yararlı olup aynı zamanda bedeninizdeki zehirli maddelerden kurtulmanıza dayanakçı olacak tahinin bereketlerini elmaelma.com okurları için derledik. Sizde günlük hayatınızda tahin harcamayı en kıssürede alışkanlık haline getirseniz iyi edersiniz…

Tahinin içerisinde bulunan zengin mineraller sayesinde bedendeki kemik gelişimine fayda sağlamaktadır. Özellikle sıklıkla davacı olunan safra kesesindeki taşların dökülmesinde, bronşite iyi gelmektedir. Gün içerisinde yalnızca 2 kaşık tahin harcadığınızda biftekteki protein ile eşdeğerdedir. Büyüyen teknoloji ile birlikte bedene alınan ağır metaller, zehirli bileşikler ve ışınım gibi bazı ilaçların yarattığı zehirli maddelere karşı bedene koruma sağlamaktadır.

Yaşın ilerlemesin ebağlı olarak görülebilecek hafıza kayıpları gibi rahatsızlıklarda pozitif tesiri bulunmaktadır. İçerisinde yüksek oranda E vitamini bulundurması ile güçlü bir antioksidan diyebiliriz. Aynı zamanda vücudunza aldığınız her hangi bir yaranın çok seri iyileşmesini sağlamaktadır. O zaman ne diyoruz günde 2 kaşık tahin hayat kurtarıyor!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.