Tertemiz makyaj teklifleri

03.06.2021
16
Tertemiz makyaj teklifleri
Namlıların makyajından esinleniyoruz…

.jpg

Bu hafta sonu her zamankinden değişik bir makyaj deneyin. Belki de yeni en hoşlandığınız tarzı bulursunuz. Biz de Hollywood’un size bu mevzuda esin vermesi için dayanak edeceğiz. Unutmadan da andırdıralım, göz makyajı renginiz için gözlerinizi, daha sonra da ona geçimli olarak dudak boyası renginizi seçmelisiniz. Bir palyaço gibi görünmek istemez, değil mi?

Megan Fox

Megan Fox’unki kadar etkileyici gözleriniz varsa çok yoğun bir dumanlı makyaj yapmanız gerekmez. Göz kapağınıza natürel bir deri rengi far sürdükten sonra elinize bakır rengini alın ve gözün köşelerine sürün. Parmaklarınızla dağıtın. Aşırılığı pamuklu çubuklarla arınabilirsiniz. Daha etkileyici görünmesi için dudaklarınız için sarih bir renk seçin ya da yalnızca parlatıcı kullanın.

31664.jpg

Emma Watson

Canlı renkleri sınamak isterseniz pembe yanak-kırmızı dudak kombinasyonunu önerebiliriz. Cildiniz sıcak renklerdeyse turuncu kırmızıları, soğuk renklerdeyse kan kırmızısını seçim edin. Gözlerinizde yalnızca dipliner olacak.

31665.jpg

Mila Kunis

Gece makyajı yapıyorsanız dumanlı göz makyajı mevzusunda daha cesur olabilirsiniz. Bu sezon bronz renklerde gölgeli görünüm çok hoşlanıldı. Nasıl yapacağınızı görmek için tıklayın.

31666.jpg

Scarlett Johansson

Canınız makyaj yapmak istemezse, göz kapaklarınız için azıcık sim ve dudaklarınız için canlı bir renk yeterli olacaktır. Pembe allıklar böyle bir makyaj için uygun değil, şeftali tonlarında sarih bir allık sınayabilirsiniz.

31667.jpg

Zoe Saldana

Aslında bu makyaj tarzının son derece sıkıcı olduğunu söyleyebilirdik, fakat saçlar için 10 puan! Şayet tüm kombinasyonunuzu, başka bir deyişle saç, giysi ve makyajınızı zarafet temasına sabrettirirseniz hiçbir makyaj yanılgılı olmayacaktır. Dudak Boyasınızı kir tekniğiyle sürün; dudaklarınızın orta noktalarını dudak boyasını değdirin ve parmaklarınızla yedirin. İki kere takrar edin.

31668.jpg

Rosie Huntington-Whiteley

İşte muhteşem yaz makyajı! Tek lüzumunuz olan şey cildinizdeki yanılgıları kamufle etmek… BB kremleri ya da hafif köpük fondötenleri kullanabilirsiniz. Bu hafta sonu takma kirpik sınamak için de hoş bir fırsat olabilir. Pembe tonlarında bir dudak boyasıyla makyajınızı bitirin.

31669.jpg

Minka Kelly

Güzellik gündeminizde bronzluk varsa, tek lüzumunuz olan bunu vurgulamak… Kestane saçlar, bronz bir deri, kahverengi gözler, nude bir dudak boyası ve işte kilit noktası: Şeftali yanaklar… Kelly gibi ince ve hatasız surat hatları için ekstra makyaj tekniklerine gerek yok.

31670.jpg

Eva Mendes

Şu gizemeler yıldızlar çift renkli göz farlarını çok beğendi. Göz kapaklarınız ve alt kirpikleriniz için aynı rengin değişik tonlarını kullanabilirsiniz. Yeşil göz makyajı-pembe dudaklar yaz için uygun bir tercih olacak.

31671.jpg

Camille Belle

Allık kullanmak istemezseniz, sıcak şeftali tonlarını göz kapaklarınız için sınayabilirsiniz. Hatta bu bölgeye allık dahi sürebilirsiniz. Deri renginize uygun bir dudak boyası seçin. Bu makyaj için dudak kalemi de kullanın.

31672.jpg

Olivia Munn

Çift renkli göz makyajını Munn da sınadı. Yeşil gözleriniz varsa mor, mavi gözleriniz varsa yeşil, kahverengi gözleriniz varsa bakır renklerini sınayabilirsiniz. Alt kirpikleriniz için de ince bir hat göz farı kullanın ve fırçayla dağıtın.

31673.jpg

Freida Pinto

Aynı tekniği simlerle de süsleyebilirsiniz. Derinizde aynı sade fondöten ve allık olursa hem gözleriniz, hem de dudaklarınız için ekstra ışıltı kullanabilirsiniz.

31674.jpg

Diane Kruger

Tüm suratınız için tek bir rengin değişik tonlarını kullanabilirsiniz. Bronz pudra, bronz allık, bronz dumanlı göz makyajı ve natürel dudaklar… Kemikli bir surat yapınız varsa bu makyajı rahatlıkla sınayabilirsiniz.

31675.jpg

Julianne Hough

Yüzünüzün kendi ışıltısını da kullanabilirsiniz. Böyle sarı saçlarınız, mavi gözleriniz ve canlı bir deriniz varsa yalnızca nude bir dudak boyası sürün, azıcık da rimel… Göz kenarlarınız göz kalemi sürerek dağıtabilirsiniz.

31676.jpg

Jessica Alba

Gölgeli saçlarınız varsa, gölgeli bir göz makyajı ölümcül bir ikili olabilir. Hafta sonu ehemmiyetli bir davete katılacaksanız bu makyajı deneyin. Dudak Boyası kullanmayabilirsiniz. Füme simli far ve bakır mat fara lüzumunuz var.

31677.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.