Ülkelere göre hoşluk gizemleri neler Rus kadınların gizemi yulaf ezmeli surat maskesi!

06.07.2021
231
Ülkelere göre hoşluk gizemleri neler Rus kadınların gizemi yulaf ezmeli surat maskesi!

Kadınların hoş olma ve görünme mücadelesi tüm dünyadaki kadınların ortak hevesi olsa da her kültürün ve ülkenin kadınlarının sahip olduğu hoşluk gizemleri değişik. Sizin için Rusya’dan İspanya’ya, Çin’den Brezilya’ya dünya kadınlarının hoşluk gizemlerini biraraya getirdik. İşte ülkelere göre kadınların hoşluk gizemleri!

Rusya – yulaf ezmeli surat maskesi 

Dünyaya hoşluklarıyla ün salmış Rus kadınlarının gizemi: Yalnızca iki yemek kaşığı yulaf alın ve yumuşayıncaya kadar ılık suda bekletin. Bu takribî on dakika sürecektir. Bu adım bitirildikten sonra, bir çorba kaşığı zeytinyağı ve bir çay kaşığı limon suyu ilave edin. Karışım macun haline geldikten sonra suratınıza uygulayın ve 10 dakika süresince bekletin.

Yunanistan – zeytinyağı 

Yunan kadınları harikulade ciltleri ile ün salmış gidişatta. Bunun gizemi ise zeytinyağı! Antioksidan ve vitaminler açısından çok zengin olan zeytinyağı, Yunan kadınlarının yalnızca sofralarında değil makyaj masalarında da yer alıyor.

İspanya – patates dilimleri 

Gözlerin çevresindeki koyu halkaları yok etmek için patates dilimlerini kullanmak İspanyol kadınlardan dünyaya dağılmış bir hoşluk gizemi.

Çin – pirinç suyu 

Pirinç, Çin’de yalnızca bir yiyecek maddesi değil, aynı zamanda bir hoşluk gizemidir. Çinli kadınlar, pirinç suyunun harikulade bir natürel arınıcı olduğuna inanıyor. Pirinç, cildinizi besleyen ve ihtiyarlamaya yol açan hasarlı özgür radikallerle savaşan antioksidanlarla doludur. Bu sebeple pirinç suyu, Çinli kadınların bırakılmazları arasındadır.

Brezilya – havuç suyu 

Latin kadınlarının dünyanın en hoş kadınları olduğu söylenir. Gizemleri ise havuç suyu! Taze bunalmış havuç suyunu yalnızca içmekle kalmayan Brezilyalı kadınlar, bu suyu ciltlerine de sürüyormuş.

Bulgaristan – gül suyu 

Bulgaristan’ın dünyaca ünlü Gül Vadisi sayesinde Bulgar kadınlar ciltlerinin sıhhatini ve hoşluğunu çoğaldırmak için gül suyundan yararlanıyor. 

Hindistan – zerdeçal 

Hindistan’da bir düğünden evvel gelin ‘haldi’ merasimini hakikatleştirir. Bu merasimde, çiftin aileleri gelin ve damadın cildine  su, zerdeçal ve muhtelif yağlar kapsayan bir karışım sürüyorlar. Bu karışımın çifti düğün evveli gevşettiğine inanılıyor. Zerdeçalın cilde olan harika tesirleri de bonus!

Fransa – buz masajı 

Buz ciltle temas haline getirildiğinde kan akışını süratlendirir. Bu sebeple buz ile yapılan masaj kan dolaşımını çoğaldırarak cildin parlak ve yanılgısız görünmesini sağlar. Fransız kadınları da hoşluklarını buna borçluymuş!

Mısır – süt banyosu 

Kleopatra’nın, süt banyolarının sihirli tesirlerini keşfeden ilk kadın olduğu varsayım ediliyor. Mısırlı kadınlar da daha önceki kraliçelerinin bu hoşluk rutinini devam ettiriyor.

YAZAR BİLGİSİ