Ünlü aşçıların mutfak gizemleri nelerdir? Aşçılardan pratik bilgiler nelerdir?

04.06.2021
27
Ünlü aşçıların mutfak gizemleri nelerdir? Aşçılardan pratik bilgiler nelerdir?

Yemek yapmayı öğrenmek bir sanattır ancak yemeği sevgi ile pişirdiğinizde lezzetli olduğunu görürsünüz. Lezzetli bir yemek pişirmek kolay değildir, sadece tarifleri öğrenmek yetmez, bazı minik mutfak gizemleri lezzetli yemekler yaparken çok işimize yarayabilir. Ünlü mutfak şeflerinin kendilerine özel mutfak gizemleri vardır. Yemeklere lezzet katan bu ellerden çıkan püf noktaları sizler için derledik. 

Patatesleri, kızartma yağı olmadan yalnızca un ile fırınlayarak pişirin. Çıtır patatesleri daha kolay elde edeceksiniz.

Sebzeleri kaynar su veya soğuk suyun içine koyup koymayacağınızdan emin değilseniz, şu ipucunu da unutmayın: Yer altında yetişen sebzeler soğuk suya gereksinim dinler, zeminin üzerinde gelişen sebzeler ise sıcak su ister.

Bir soğanı kesmek için evvel ikiye ufalan, ucu ve kökü kesip, yatay kesimler yapın sonra da uzunlamasına kesikler atın. Kesim ölçüyü, istenen küp ebadına bağlıdır. Ve son olarak soğanı çapraz kesim yapın. Daha kolay soğan parçacıkları elde edersiniz.

Salatınızı her zaman tuz ilave ettikten öteki malzeme ve yağı ilave edin. Aksi halde, yağ tuzun tamamen çözülmesine izin vermez.

Yumuşak patates püresi pişirmek için, bıçak ucuna azıcık süt ve azıcık kabartma tozu ilave edin ve 2-3 dakika süratlice karıştırın.

Tatlı hamur işleri için muhteşem hamurun gizemi kolaydır: Un ağırlığı şeker ağırlığına, yumurtanın ağırlığı ise tereyağının ağırlığına denk olmalıdır.

Kızartma yağının yeterince sıcak olup olmadığını hakimiyet etmek için ahşap bir çubuk kullanın. Sopanın çevresinde kabarcıklar görürseniz pişirmeye başlamanın süreyi geldi demektir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.