Unutmak için kabullenin

06.11.2021
28
Unutmak için kabullenin

Aşk; ilk başta insanın ayaklarını yerden kesen, huzur veren, kıymetli sezdiren ve kalbinize maraton koşturan bir duygudur. Size kendinizi iyi hissettirir. Hiç bitmeyeceğini, hayatınızda hep bulunacağını sezdirir. Her yerde toz pembe bulutlar, ufak ufak mutluluklar görürsünüz. Hayat daha canlı, yemekler daha tatlıdır. Bir zamanlar nefret ettiğiniz insanlar dahi o kadar da makûs insanlar değildir sizin için…

Ancak hayat bir masal değildir ve çoğu zaman mutlu sonla bitmez. Gün kazanç ayrılık kapınızı çalar. Nedeni her ne sizden veya ondan kaynaklanan problemler olursa olsun bir gün o epopesi aşkınız biter. Çoğu insan ilişkisinin bittiğini, hoşlandığı insanla bir daha olamayacağını kabullenmez. İlk başlarda yine birleşmeye çalışır. Fakat bu gayret sırasında ilişki daha makûs bir hal alarak artık yolda birbirinizi gördüğünüzde bir ”Merhaba” diyemez olursunuz.

Zira daha evvel muhtelif gerekçelerle onu aramış, kimi zaman ”Dön” demiş, kimi zaman ‘‘Ya bizim faturalar ayın kaçında uyuyordu gibi” vb. gibi şeyler söylemişsinizdir. Konuşacak hiçbir şey kalmadığından ya da O sizi bırakmışken hala onun peşinden koşuyor olmanızdan dolayı utanç içinde olduğunuz için karşılaştığınızda yolunu değiştirirsiniz veya yanından geçerek onu görmezden kazançsınız.

Kendinize bunu yapmayın

Bu ufak düşürücü ve hırpalayıcı gidişata düşmemek için, kendinize bunu yapmayın. Onu da kendinizi de rahat vazgeçin. Vazgeçin O yoluna gitsin, Mutlu bir hayat yaşasın. Hoşlandığı bir insan bularak, kendisini mutlu etsin. Onun acısını yaşamayı vazgeçin ve kendinize de bunları yaşamak için verin. Hayat akıp gidiyor. Ömrünüzde bir daha asla tekerrürden yaşamayacağınız dakikaları acı ile doldurmanın bir anlamı var mı?

Kabullenin

Artık bunu kendime yapmak istemiyorum. Onu unutmak istiyorum” diyorsanız, yapacağınız ilk şey kabullenmek. Kavrayın artık. Bitti. O epopesi aşkınız, bitti. Bir düştü, uyandınız. Şimdi yeni düşler, yeni hayatlar görme zamanı. Unutmayın insanların dinlediği tüm fiziksel ve ruhsal acı sadece 18 saniye sürer. Geri kalan fertlerin mübalağasıdır. Reeline bakarsanız siz bu acıyı çoktan atlattınız. Yalnızca bunu idrak edin ve kabullenin. İnanın ki, hayat daha hoş olacak…

YAZAR BİLGİSİ