Vitamin noksanlığının bulguları nelerdir?

22.03.2021
157
Vitamin noksanlığının bulguları nelerdir?
Vitaminler bedenimizin muhtelif alanları için oldukça ehemmiyetli işlevleri bulunmaktadır. A vitamini, B12 vitamini, B6 vitamini gibi vücudunza yeteli gelmediği vaziyetlerde beden bir ekip tepkiler vermeye başlayacaktır.
Devamlı olarak sebebini öğrenmediğiniz vaziyetlerde burnunuz kanıyorsa, adet kanamalarınız fazla ve uzun süreli oluyorsa, devamlı olarak diş eti kanamalarınızın sebebi Kvitamini yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. K vitamini bedellerinize baktırmalısınız.

44322_6.jpg
Bu bulguların başında halsizlik bitkinlik yer almaktadır. B1 vitamini beynin enerji imalinde ehemmiyetli bir rolü bulunmaktadır. Unutkanlık, hafıza kaybı gibi bulgulara B12 yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

44322_1.jpg
ikinci olarak anemi diyebiliriz, basmakalıpın üstünde üşüme, halsizlik bitkinlik, baş dönmesi, konsantrasyon bozukluğu gibi bulgular B9 vitamini yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

44322_2.jpg
Gözlerinizde müesseseye hissi, gece görüşünüzde problem varsa bu görme görme yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Natürel olarak bu vaziyet A vitamini yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

44322_3.jpg
Cildinizde, teninizde çatlamalar alana geliyorsa, bedeninizde egzamalar varsa, dudaklarınız devamlı olarak kuruyorsa bu B6 vitamini yetersizliğinden kaynaklanmaktadır.

44322_4.jpg
Vücudunuzun muhtelif yerlerinde morarmalar alana gelmiyorsa bu C vitamini yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. C vitamini beceriksizliği bedende Kolajenin üretilememesine bir öteki anlamı ile dokuların yenilenmesine mani olmaktadır.

44322_5.jpg
YAZAR BİLGİSİ