Yeni Ay Yay burcunda!

15.09.2021
11
Yeni Ay Yay burcunda!
YAY BURCUNDA YENİ AY
 
3 Aralık’ta İstanbul saatine göre 02:23’de Yay burcunun 11 derecesinde Güneş ve Ay birleşecek ve Yeni ay doğacak. Ateş elementi ve değişken enerjileri taşıyan bu yeni ay hayatımıza hareket ve coşku taşıyabilir. Yay burcu iyimser, sevinçli, özgür enerjisiyle günlük hayatımızı renklendirebilir. Yeni ay  yeni başlangıçları temsil ettiği için Yay yeni ayları da kendi temsil ettiği alanlarda eğitim, yüksek öğrenim, din, felsefe, maneviyat, yabancı kültürler, seyahatler, hukuk, medya, yayıncılık, spor  gibi kavramlarda yenilikler getirebilir.

Merkür de 5 Aralık’ta Yay burcuna geçerek bu alanlarda irtibatı süratlendirecek ve yeni ayın tesirlerini hayatımıza daha fazla sokabilecek. Koç, Aslan, Yay, İkizler, Kova, terazi burçları için bu yeni ay özellikle ehemmiyetli olacaktır. Koç burcundaki Uranüs Yeni ay noktası ile üçgen açı yapıyor. Uranüs sürprizlere hazır olmamızı ve beklenmeyeni beklememizi işaret ediyor. Bir müddettir sürüncemede kalan işleriniz Uranüs’nam enerjisiyle hızlanabilir.

Yay burcunun ufku geniştir ve büyük pencereden bakarak uzakları hedefler..Evet siz de büyük gayelerinize doğru yönelebilirsiniz. Ancak 5-7 Aralık arası Merkür Neptün karesi akılsal karmaşıklık ve tereddütlüklere neden olabilir, dikkat etmelisiniz.
Uranüs 7 Aralık’ta ileri harekete dönüyor ve aynı gün Mars Terazi burcuna geçiş yapıyor.

13 Aralık’ta yeni ayın idareyicisi Jüpiter ile Satürn arasında çok hoş, kaderli ve bereketli bir açı oluşuyor. Bu yarıyılda yeni ayın getirilerini çok daha pozitif doğrultuda sezebilirsiniz. Yeni başlangıçlar, teşebbüsler, uyuşmalar için 8-14 Aralık arası çok uygun olacaktır.

Yeni ay haritasının yükselen burcunun Terazi olması ve Mars’ın bu bölgeye geçeçek olması önümüzdeki günlerde ilişkiler  ve ortaklıklar mevzusuna daha fazla enerji tüketmemizi gerektirebilir.

Ülkemizin haritasında Yeni Ay iş, çalışma, günlük hayat kumpası, sağlık alanında tesirli olacak. Sağlık Kurumular, sağlık çalışanları, emekçiler, kamu görevlileri, polisler, ordu, memurlar ile alakalı yeni büyümeler, tertip etmeler olabilir. Yeni ay noktası tepe noktasındaki natal Uranüs ile kare açı yapıyor. Metamorfoz ve tertip etmeler mevzusunda idare ile ihtilaf ve sıkıntılılıklar oluşabilir. Yüksek öğrenim, üniversiteler, hukuk, yargı, spor, erişim ve özellikle havayollarında ani büyümeler ve gerginlikler olabilir.

Burç yorumlarınızı okurken, öz burcunuz ile beraber yükselen burcunuzu da takip ediniz.

KOÇ 21 Mart – 20 Nisan
Sevgili Koçlar, Yeni ay uzun bir seyahat yapma fırsatını yaratabilir. Yurtdışı, eğitim, medya, yayıncılık, hukuksal mevzular ve manevi hayatta süratli büyümeler yaşayabilirsiniz. Kendinizi ifade edebileceğiniz coşku verici yenilikler hayatınıza girebilir. Bazı koçlar ise işlerinde medya, yayıncılık, yurtdışı gibi alanlarda ehemmiyetli tanıtım fırsatları yakalayabilirler. Eğitim, hukuk ve yargı ile alakalı temennileriniz sürpriz bir biçimde hızlanabilir.

BOĞA 21 Nisan – 21 Mayıs
Sevgili Boğalar,  yeni ay ortak hasılatlar konutunuzda doğacak. Eşiniz, ortağınızın parasal kaynaklarında sürpriz bir büyüme olabilir ve sizin parasal olanaklarınızı etkileyebilir. Banka kredisi, sigorta, prim, vergi, nafaka, servet vb. mevzularla bu ay daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.Sağlığınızla  alakalı bir mevzuda rehabilitasyon, harekât ve şifalanma mevzusunda sürpriz büyümeler yaşayabilir, dayanak alabilirsiniz. Estetik ve hoşluk ile alakalı uygulamaları 21 Aralık evvelinde tamamlamaya çalışın.

İKİZLER 22 Mayıs – 21 Haziran 
Sevgili İkizler, yeni ay ile beraber ilişkilerinizde ve iş hayatınızda yeni ve süratli büyümeler olabilir. Enerjiniz,motivasyonunuz oldukça yükseliyor. Sosyal hayatınız ve grup faaliyetleriniz canlanacak. Dostluk ilişkilerinizde sürpriz kavramlarla karşılaşabilrisiniz. Sevgilinizle beraber ilişkinizi tazeleyecek heyecanlı anlar yaşayabilir, yalnız iseniz yıldırım aşkları ile karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ 22 Haziran-22 Temmuz
Sevgili Yengeçler, yeni ay günlük hayatınız, rutinleriniz, sıhhatiniz, iş ve çalışma şartlarınızı etkileyen alanda doğacak. Yeni bir perhiz, beslenme ve spor programına başlayabilirsiniz. Mevzunun uzmanı bireylerden danışmanlık almanız da olasıdır. Kendinizi son derece canlı, sevinçli ve zinde sezebilirsiniz. Bir sağlık hakimiyeti ve chekp-up da bu ayın mevzuları arasında olabilir. İş ve kariyer civarında da süratli ve sürprizli büyümeler olabilir.Yeni personeller gelebilir, gidebilir ve günlük rutinleriniz değişebilir. Giyim sitilinizi değiştirebilir, spor giyim ve malzemelerine alaka duyabilirsiniz.

ASLAN 23 Temmuz – 23 Ağustos
Sevgili Aslanlar,  Yay burcundaki yeni ayın, Uranüs’nam da  dayanağıyla hayatınıza çok hoş fırsatlar getirebileceğini söyleyebiliriz. Konutlu olan Aslanlar özel hayatlarında çocukları ve aileleriyle alakalı hoş büyümeler yaşayabilirler. Sosyal hayatınız da hareketlenme, geziler, davetler, cümbüşler, yaşam enerjinizi ve motivasyonunuzu yükseltebilir. Ateş grubundaki  yeni ay sizin enerjinizi de oldukça yükseltecek gibi görünüyor. Bekar aslanlar sürpriz ve heyecanlı bir aşk Aralık ayının ortalarında sizi bulabilir. 

BAŞAK 24 Ağustos – 22 Eylül
Sevgili Başaklar, Yeni Ay konutunuz, yaşadığınız yer, aileniz, ebeveynlerinizle alakalı mevzulara dikkat topluyor. Yeni bir konut veya büroya taşınma,  konutta tadilat ve dekorasyon farklılığı yapma, aile aboneleriyle birlikte yaşadığınız konuttan ayrılmalar,konutta konuk ağırlama gibi kavramlar gündeminizde olacak. Bazı başaklar uygun bir kredi ihtimali veya ortak hasılatlardan elde edilecek kazanç, ortak bir mal ve gayrimenkulun satışından parasal kaynak elde edebilirler. Ay ortasında yakın etrafınızla alakalı bir organizasyona dahil olabilir, sosyal faaliyetlerinizi arttırabilirsiniz.

TERAZİ 23 Eylül – 23 Ekim
Sevgili Teraziler, Yay burcunda doğacak olan  Yeni Ay, sizin bağlantı konutunuzu oldukça  hareketlendirecektir. Yazılı ve sözlü olarak kendinizi ifade etme kabiliyetinizin çoğalacağı bu yarıyılda eğitim, haberleşme, reklam, yayıncılık, basın, medya alanlarında muhtelif fırsatlar kaşınıza çıkabilir. Yakın etrafınız, kardeşleriniz ile ilişkileriniz, konuklarınız ve kısa seyahatleriniz bu yarıyılda oldukça çoğalabilir. Eşinizle sürpriz bir seyahate çıkabilir, yeni bir iş ortaklığı için imza atabilirsiniz. Ay ortasından itibaren iş, kariyer ve parasal hasılatlarınız mevzusunda destekleyici enerjiler sizinle olacak.

AKREP 24 Ekim – 22 Kasım
Sevgili Akrepler, Yeni Ay ile çalışma şartlarınız ve iş yaşamınızı etkileyecek pozitif büyümeler olabilir. Parasal mevzularda sürpriz büyümeler yaşayabilir, yeni hasılat ihtimalleri ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle ay ortasında medya, yayıncılık, eğitim, yurtdışı ile alakalı kavramlar sizi parasal olarak destekleyebilir. Seyahate çıkabilir, uzaklardaki yakınlarla konuşabilir, konuk ağırlayabilirsiniz.

YAY 23 Kasım-21Aralık
Sevgili Yaylar,  Yeni Ay’ı sizin burcunuzda doğacak. Özellikle ikinci dekan doğumlu Yaylar bu yeni ayın enerjisini iş ve özel hayatlarında kullanabilirler. Yeni başlangıçlar yapmak, iş ve etraf değiştirmek, sıhhatiniz ve vücudunuzla ilgilenmek bu yeni ayla beraber daha kolay olabilir. Uranüs’nam pozitif açısı sizin de coşkunuzu ve enerjinizi oldukça çoğaldırabilir. Sürpriz ilişkiler, eksantrik flörtler bu yarıyılda hayatınıza girebilir. Çocuklarla alakalı hoş büyümeler yayaşabilir, gebelik ve doğum ile alakalı sürpriz haberler alabilirsiniz. Sanatsal çalışmalar, yaratıcılık gerektiren bir hobi, spora başlamak için uygun bir zamandasınız.

OĞLAK 21 Aralık – 20 Ocak
Sevgili Oğlaklar , Bu yarıyılda ruhsal ve fiziksel olarak dinlenebilir, kendinizi rehabilite edebilirsiniz. Yoğun çalışma programınıza ara vereceğiniz ufak bir tatile çıkabilirsiniz. Günlük hayatınızı ve rutinlerinizde bazı başkalaşımlar yapabilir, daha önceki alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Sıhhatiniz ile alakalı rehabilitasyon ve teşhis usulleri ile ilgilenebilir, sağlık kurumu, bakımevi, huzurevi gibi mekanlarda daha fazla bulunabilirsiniz.

KOVA 21 Ocak – 18 Şubat
Sevgili Kovalar,  yani ayda  sürpriz seyahatler, haberler, buluşmalar, yeni tanışmalar keyfinizi ve yaşam enerjinizi oldukça çoğaldırabilir. Dostluklar bu ay önceliğinizde yer alabilir ve onlarla daha fazal konuşabilirsiniz. Bazı dostlarınızın hayatındaki yeni büyümeler sizi de heyecanlandırabilir. Bazı kovalar bu yarıyılda uygun koşullarda bilgisayar, telefon, araba vb.gibi sahip olabililer. Sizin seyyareniz Uranüs’nam yeni aya üçgen açı yaptığı bu ay kader ve fırsatlar sizi destekleyebilir. Ay ortasında iş ve kariyerinizde bereketli şartlar içinde olabilirsiniz.

BALIK 19 Şubat – 20 Mart
Sevgili Balıklar, kariyer konutunuzda doğacak olan yeni ay, iş ve kariyerinizde yeni başlangıçlar yapmanızı destekleyebilir. Bir çok balık bu yarıyılda yeni bir işe başlayabilir, bulundukları işte yeni görevlere gelebilir, büro ve konut farklılığı yapabilirler. Etrafınızdan ve  dost gruplarınızdan ehemmiyetli yardımlar alabilirsiniz. İşinizin tanıtımı ile alakalı, medya, basın, yayın, internet vb gibi sektörlerde otorite sahibi şahıslarla tanışmanız muhtemel olabilir. Ay ortasında arası işinizde hayalgücünüzü ve yaratıcılığınızı kullanabileceğiniz fırsatlar karşınıza çıkabilir.

Sevgilerimle

Astrolog Demet Baltacı

www.BilincOkulu.com
 
YAZAR BİLGİSİ