Yüzde çıkan sivilcelerin sebepleri nelerdir sol yanağınızda varsa…

05.05.2021
17
Yüzde çıkan sivilcelerin sebepleri nelerdir sol yanağınızda varsa…

Yüzde neden sivilce çıkar? Yüzde sivilce çıkmasının sebepleri nelerdir? Sivilcelerin çıkma sebebi bölgeden bölgeye değişir mi? Suratımda çıkan sivilceleri natürel yollarla nasıl rehabilitasyon edebilirim? Hemen hemen hepimiz suratımızda çıkan sivilcelerden muzdaripiz. Ergenliğe girdiğimiz andan itibaren bir çok sebepten dolayı sivilceleniriz. Ama suratımızın bazı bölgelerinde çıkan sivilceler de var ki doğrudan sıhhatimizi tehtid ediyor. Siz de suratınızda çıkan sivilcelerin sebeplerini bilerek mümkün sağlık meselelerinin önüne geçmek isteyeceksiniz…

STRES ALNINIZDA SİVİLCEYE SEBEP OLUYOR!

Sindirim sistemi ile alakalı sağlık meselelerine ve bağırsaklarda biriken zehirli maddelere işaret etmekte. Aynı zamanda kumpassız uyku alışkanlıkları, stres, bunalım, makûs kan dolaşımı, kaygı ve stres. Fazla şekerli besin tüketimi. Şapka ve bere kullanımı ve kullanılan saç mahsulleri de sebep olabilir.

ALINDAKİ SİVİLCELERİN DEVASI

 Antioksidan içeriği zengin gıda ve meşrubatlar başka bir deyişle bol sebze ve meyve harcamak, bol su harcamak,az yağlı beslenmek ve işlenmiş yiyeceklerden uzak durmak ehemmiyetli. Ayrıca; zihni serinkanlılaştıracak hobiler edinmek, meditasyon, geceleri en geç 23:00 da yatağa girmek, uysallaştırıcı bir spa günü vs…örn:Yeşil çay, ılık limonlu su özellikle sabah aç karına ve antioksidanca zengin nar, çilek, böğürtlen gibi mor ve kırmızı meyveleri bolca harcamak.

YAĞLI GIDALAR ŞAKAKTA !

Cılız kan dolaşımı,safra kesesi problemleri. Çok fazla yağlı ve işlenmiş besin tüketimi.

ŞAKAKTAKİ SİVİLCELERİN DEVASI!

İşlenmiş besin ve fastfood tüketimini eksiltmek. Salatalık ve limon gibi yiyecekleri bolca beslenmenize ilave etmek. Makyaj yaparken hijyene dikkat etmek.

FAZLA İÇKİ KAŞLARINIZA VURUYOR!

Karaciğer ve dolaşım meseleleri. Çok fazla içki tüketimi ve sigara.

KAŞ BÖLGENİZDEKİ SİVİLCELERİN DEVASI

Egzersiz yapmak, içki ve sigaradan sakınmak, süt mahsullerini eksiltmek, gece atıştırmalarını bırakmak.

 KALBİNİZ TEHLİKE ALTINDA OLABİLİR!

Btümörün kalbe karşılık gelmekle birlikte, kabızlık, hazımsızlık, beceriksiz beslenme ve yüksek tansiyon.

BURNUNUZDAKİ SİVİLCELERİN DEVASI

Baharatı eksiltmek, daha az et ve tuz tüketimi, günlük egzersiz, vitamin mineraller açısından balanslı beslenme, özellikle B vitaminleri istikametinden zengin beslenme.

 ÇOK FAZLA YEMEK SOL YANAĞINIZDA …

Karaciğer problemleri, mide problemleri ve stresten kaynaklandığı gibi. Çok fazla yemek yemek ve makyaj fırçaları, yastık kılıfları ve cep telefonları gibi hijyen ile alakalı problemlerden de kaynaklanabilir.

ALERJİ SAĞ YANAKTAN BELLİ OLIYOR!:

Akciğer ve allerji ile alakalı problemler ve stres. Yeniden hijyen problemleri ve fazla şekerli besin tüketimi.

SAĞ YANAKTA ÇIKAN SİVİLCENİZE DEVA

Sindirim problemlerine sebep olacak fazla yemekten sakınmak, stresten uzak durmak, allerjiye sebep olabilecek civarlardan sakınmak ve deterjanları kullanmamak, yastık kılıfı, cep telefonu ve makyaj fırçası hijyenine dikkat etmek.

 KABIZLIK BAKIN NEREDEN ANLAŞILIYOR?

Dudakta çıkan sivilcelerin sebepleri; kumpassız bağırsak faaliyetleri, fazla baharatlı ve yağlı besin tüketimi ve kullandığınız diş macunu.

DUDAKTA ÇIKAN SİVİLCELERE DEVA

Kabızlığı önlemek ve bağırsakların kumpaslı çalışmasını sağlamak için sebze ve meyve tüketimini çoğaldırmak. Baharatlı ve yağlı besin tüketimini eksiltmek.

 ÇENE VE ETRAFINDAKİ SİVİLCELER

Hormonal ve jinekolojik problemler ile kabızlık, mide problemleri ve ellerin sık sık çeneye konulması gibi hijyen problemleri.

ÇENEDE ÇIKAN SİVİLCELERERİNİZE DEVA

Balanslı beslenmeye dikkat etmek, yeterli Omega- 3 alımı, en az 7-8 saat uyku yatmak, hergün en az 20 dakika egzersiz yapmak, bütün hububatlı yiyeceklerle bolca taze sebze ve meyve harcamak ve yeterli su harcamak.

AZ SU İÇİYORSANIZ…

Kulakta sivilce çıkma sebepleri; Böbreklerin çalışma problemlerinden. Az su içmek, fazla tuzlu besin ve kafeinli meşrubat harcamak.

KULAKTA ÇIKAN SİVİLCELERİNİZE DEVA 

Tuzu ve kafeini eksiltmek. Günde 7-8 bardak su harcamaya özen göstermek.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.