Çatlaklardan kurtulmanın yolları nelerdir shea yağı birebir

27.07.2021
186
Çatlaklardan kurtulmanın yolları nelerdir shea yağı birebir

Karın, kol, bel ve bacaklarda görülen çatlaklar hemen her bayanı rahatsız etmektedir. Özellikle bacaklarda olan çatlaklar suratından etek giymekten dahi sakınan bayanlar var. Ancak çatlakları bir nebze de olsa düzenleyebilmek olası. İşte sizlere birbirinden hoş ve rahatça bulup uygulayabileceğiniz teklifler…

ÇATLAK OLUŞMASI İÇİN TEDBİRLER

Çatlağınız yoksa da tedbirler kesinlikle almalısınız. Öncelikle çatlağa karşı temkinlerden başlayalım…

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Çatlağınız yoksa dahi hindistan cevizi yağı ile kesinlikle temkin alın. Kilo alıp verdiğinizde ve gelişim çağındaysanız boyunuz uzadıkça çatlaklar alana gelecektir. İşte bu çatlakları önlemek için hindistan cevizi birebir.

C VİTAMİNİ KAPSAYAN GIDALAR

C vitamini ve kolejen kapsayan besinleri kesinlikle harcayın. Bunlar neler derseniz liste şöyle: Biber, kivi, ıspanak, brokoli, domates, nar, portakal. Kemijk suyu da bolca kolajen kapsadığından her gün kemik suyuna çorba yapıp için.

ÇATLAĞA İYİ GELEN YAĞLAR

Susam yağı, tatlı badem yağı sarı kantaron yağı. Hepsinden aynı miktar alıp karıştırın. Meseleli bölgeye her gün 15 dakika masaj yaparak uygulayın.

SHEA KARİTE YAĞI

Eczanelerde bulabileceğiniz bu yağ ile tek başına çatlakları rehabilitasyon edebilirsiniz. Her gün meseleli bölgeye bu yağ ile masaj yapabilirsiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ