İsmi az dinlenmiş muhteşem gelinlik tasarımcıları!

07.05.2021
30
İsmi az dinlenmiş muhteşem gelinlik tasarımcıları!
Olağan adları bir kenara vazgeçin; işte adı fazla meçhul muhteşem gelinlik tasarımcıları!
Sabrina Dahan

Monique Lhuillier’in gelinlik atölyesinde senelerce çalıştıktan sonra kendi ismini taşıyan koleksiyonlar hazırlamaya başlayan Sabrina Dahan, kendi hayallerini tasarımlarına taşıyor. 2016 Güz sezonu için sadece 5 parçadan oluşan bir kapsül koleksiyon hazırlayan tasarımcı, özel işlemeleriyle gelinliklere imzasını atıyor.

37119_8.jpg
Mira Zwillinger

İsrailli anne-kız Mira ve Lihi Zwillinger, gelinlik tasarımlarına kendi bakış açılarını yansıtıyor. Zarif aplikeler, ikinci bir deri gibi duran tül yaka ayrıntıları ve ağırlık yaratmayan hacimli etekleri ile ünlenen tasarımları dünya çapında büyük alaka görüyor.

37119_1.jpg
Christos Costarellos

Yunanistan orijinli Costarellos, Akdeniz abuhavasını değişik yapılarla ve Paris modasıyla buluşturuyor. Genellikle tek bir silüette değişik dantelleri bir araya getirmeyi seven Costarellos, bohem gelinlikleriyle tanınıyor. Yaratıcı ve değişik ayrıntıları sevenler için Costarellos’un tasarımları biçilmiş kaftan.

37119_2.jpg
Kaviar Gauche

Alman tasarımcılar Alexandra Fischer – Roehler ve Johanna Kühl Kaviar Gauche markasını 2004 senesinde yarattılar. 2009 senesinde moda tutkunlarıyla buluşan gelinlik koleksiyonları ise markanın genç ve yenilikçi ruhunu yansıtıyor.

37119_3.jpg
Delpozo

Delpozo’nun gelinlik kreasyonları drama silüetler ve yenilikçi harekâta teknikleriyle karşımıza çıkıyor. İpek tüllerin ağırlıklı olarak kullanıldığı gelinlikler sade bir tarz arayan gelin adaylarının favorisi.

37119_4.jpg
Houghton

Katharine Hepburn, Bianca Jagger ve Patti Smith sizin moda ikonlarınız arasındaysa bu gelinlik tasarımları bütün size göre. Yevmiye tarza yakın bir noktada konumlandırılan gelinlik tasarımları kürk ayrıntıları ve bitirici parçalarıyla ön tasarıya çıkıyor. Şişkin etekler ve dantellerle arası iyi olmayan gelinlik adayları için ideal.

37119_5.jpg
Inbal Dror

Inbal Dror’u Beyonce’nin Grammy mükâfatlarına giydiği tasarımıyla tanımıştık. Beden hatlarını vurgulayan kontürlerin zarif Fransız dantelleriyle ve şeffaf ayrıntılarla buluştuğu tasarımlar netlikle muhteşem.
Çağdaş ve olağan ögeleri birleştiren bir gelinlik arayanlar için harika alternatifler Inbal Dror’un koleksiyonunda!

37119_6.jpg
Lili Hod

Gelinlerin en büyük kabusu insanın soluk almasını güçleştiren korselerdir. Lili Hod’un gelinlik tasarımlarında giysilerin bir parçası olarak planlanan korseler gelinlik kavramını bir adım öteye taşıyor.

Zarif ve asil tasarımların bohem ruhlarla buluştuğu romantik gelinlikler, çağdaş ama ‘bir parça olağan’ bir şeyler arayanlar için ideal.

37119_7.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.