Kadınların beğenmediği 6 erkek tipi

15.11.2021
22
Kadınların beğenmediği 6 erkek tipi

Her insan farklı şahsiyette ama erkeklerin de kadınların da genel olarak eşlik gösterdikleri tutum ve düşünceler var. Bunlardan biri ilişkiler mevzusunda ortaya çıkıyor. İlişki Koçu Cansu Yağız Ayazi, kadınların asla beraber olmak istemediği erkek tiplerini sıralıyor.

Ezik erkek

Kadınlar eforsuz erkeklerle beraber olmak istemezler. Galibiyetsiz, yaşama karşı yenik duran, şikayet eden, kendisini vazgeçmiş erkeklere güvenmezler. Kadınların evrimsel şuur altları, ağlamak, sızlanmak, hakimiyeti başkasının eline vermek gibi tutumları eforsuz tavırlar olarak değerlendirir ve erkeğinde bu özelliklere tahammül edemez. Duygusal olarak fazla alıngan, duygularını fazla yaşayan ve emin eden tipler kadınlar tarafından seçim edilmez. Kadınlar özellikle erkeğinin güvensizlik ve bağımlılık meseleleriyle ilgilenmek istemez.

Çözüm: Yukarıyada belirtilen eziklik yanlış anlaşılmamalıdır, burada tanımlayıcı olan insanların başına gelen hadiseler değil vakalara verdikleri tepkilerdir. Her fert duygusal olarak güçlü, kendi yaşamının olduğu kadar, bir kasvet halinde partnerinin yaşamını da kumpasa sokma marifetine ve inancına sahip şahıslarla olmak ister. Bunun yöntemi yaşamın ve ilişkinin mesullüğünü almak ve meseleler karşısında yılmamaktır.

Söylentici erkek

Kadınlar söylenti yapmaya bayılırlar ama asla söylentici erkeklerle olmak istemezler. Dostları, daha önceki ilişkileri ve aileleri ile alakalı söylenti yapan, gizem yakalayamayan, her şeyi herkese anlatan erkekler kadın dünyasında yer bulamaz. Kadınlar erkeklerin söylenti yapmasını hem kolaylık olarak görür hem de bu özelliği kadınsı bulurlar. Bu kategorideki en korkunç erkek grubu ise devam eden ilişkisi ile alakalı konuşan, her yaşadığını anlatan erkeklerdir. Her tartışmayı, en küçük problemi tüm etrafına duyuran erkekler hakkında ileri geri konuştukları sevgilileri ile barıştıklarında mutluluk pozları vermekten de hiç utanmazlar.

Çözüm: Söylenti ne kadınlara ne de erkeklere yakışmayan bir özelliktir. İsminizin söylenticiye çıkmaması için soysal yaşamınızda konuşacak insanlar dışında mevzular bulmanız gerekebilir. Bu arada dikkat edilmesi gereken bir nokta da şudur; ilişkilerde münakaşalar ve münazaralar olabilir, insanlar birbirlerine çok hiddetlenebilir ve hatta bir daha hiç beraber olmayacaklarmış gibi sezebilirler. Bu gibi gidişatlarda fevri davranıp ilişkiniz ve beraber olduğunuz insanla alakalı ağır laflar, hakaretler etmek çok yanlıştır. Bir yarıyılınızı geçirdiğiniz ve belki tekerrür beraber olacağınız birey sizin seçiminiz ve tercihinizdir, ona saygınız kendinize olan saygınızdır.

Sıkıcı erkek

Kadınların en korktuğu ilişki gidişatlarından biri, sıkıcı ilişkidir, dolayısı ile ilişkileri ilginç, cümbüşlü ve heyecanlı yakalayabilen erkeklerden beğenirler. Sıkıcı olan ve yapacakları evvelden varsayım edilebilen erkekler, ilişkinin kısa vakit içinde tekdüzeleşmesine neden olan ve tüm coşku arayışını kadına yükleyen tiplerdir. Kadınlar sıradan olmayan şeylere ilgi duyarlar, farklı ve yenilikten uzak ilişkilerde bunalarak partnerlerini irdelemeye başlarlar.

Çözüm: Bir ilişkiyi taze ve canlı yakalamanın yöntemi, karşı tarafı mutlu etmeye önemsemek ve bunun için uğraşmaktır. Partneri mutlu etmek için farklı, ilişkiyi rutini dışına çıkaracak programlar, sürprizler yapmak bir ilişkinin ömrünü uzatır ve kadınların hayran olacağı bir erkeğe dönüşmenize dayanakçı olur.

Tenkidi – gergin erkek

Kadınların hiç beğenmediği tiplerden biri de her an müzakereye hazır, tenkidi ve her mevzuda ters fikirde olan erkeklerdir. Bu tipler iblisin avukatı gibidirler. Girdikleri her etrafta karşı olacak bir mevzu bulup, etrafı gererler. Kendileri de gerginlikten beslenirler. Ayrıca bu tipler herkesi tenkit etme hakkına sahip olduklarını düşünseler de kimsenin onları tenkit etmesine tahammül edemez ve gerginlik için fırsat kabul ederler.

Çözüm: Yerli yersiz tenkit eterek, gerginlik çıkararak dikkatleri üzerinize toplamak yerine, pozitif meziyetleriniz ile var olmanız sizin için daha iyi olacaktır. Yargıç rolüne bürünen ve etraf geren şahıslar çevresindeki insanları rahatsız eder ve uzaklaştırır. Tüm insanlar ve özellikle kadınlar yanlarındayken rahat ve tehlikesiz sezecekleri erkekleri isterler.

Pinti erkek

Kadınların asla beraber olmak istemediği erkek tiplerinin başında pinti erkekler kazanç. Pinti, minik hesaplar yapan, devamlı para konuşan, partnerine devamlı para ödeten erkekler kadınların kaçtığı tiplerdir..
Bir erkek istediği kadar yakışıklı ve karizmatik olsun, elini cebine korkarak atan erkek kadına itici kazanç.

Çözüm: Siz siz olun kadınların yanında “para” kelimesini sık telaffuz etmeyin, hesap öderken titreyen elinize mukayyet olun. Bir insan parasının hesabını ve tasarılamasını pinti olmadan da yapabilir. Para zafiyeti erkeğe yakışmaz.

Böbürlü – Kaba erkek

Kadınlar iftiharlı erkeklere bayılırlar ama böbürlü erkeklerden hiç sevmezler, hatta fazla benliği oldukça itici bulurlar. Kendisini insanlardan ve etrafından üstün gören, çevresine böbürlü ve kaba davranan erkekler kadınlar tarafından çekici bulunmaz. Kadınlar özellikle kendilerine ve etraflarındaki insanlara iyi davranan, saygılı erkeklere aşık olurlar. Kadınlara, onların zaferlerine ve fikirlerine saygı dinlemeniz ve umursamanız hayati ehemmiyet taşır.

Çözüm: Böbür güvensizlikten beslenir ve vahşilikle ortaya çıkar bu sebeple yalnızca kadınlara değil, tüm insan ve hayvanlara karşı sevgi ve saygı dolu olmak sizi başlı başına çekici kılmaya yetebilir. Bu özellik sizi kadınlarla ilişkilerinizde ehemmiyetli kılmakla beraber yaşamınızdaki değişik alanlarda da hoşlanılmanızı sağlar.

YAZAR BİLGİSİ