Kırmızı dudak boyası nasıl sürülür?

24.07.2021
247
Kırmızı dudak boyası nasıl sürülür?
Makyajı bitiren en ehemmiyetli ayrıntılardan biri şüphesiz dudak boyası. Ancak kırmızı dudak boyası sürmek değişik renklere göre azıcık daha incelik gerektiriyor. İşte kırmızı dudak boyası sürmenin püf noktaları…

.jpg

Kusursuz bir makyajın en can akdikeni ve en ehemmiyetli kısmı değil midir dudak boyası sürmek? Hoşluğunuza sansasyonel bir hoşluk kattığı kesin! Hele ki mevzubahisi kırmızı dudak boyasıysa, o zaman öğrenmeniz gereken çok şey var!

33188.jpg

Kırmızı dudak boyası sürerken, ufalamasını önleyebilmek için evvel bir kat ıslatıcı kullanarak dudak hatlarınızı belirginleştirin.

21803.jpg

Kırmızı dudak boyasını; dudak çerçeve dışına taşırmadan sürmek için fırçadan destek alabilirsiniz. İnce uçlu fırçalarla dudakların dış etrafını doldurup iç kısmını dudak boyasının orijinal ucuyla boyayabilirsiniz.

21805.jpg

Eğer tüm dikkatinize karşın kırmızı dudak boyası ayrıldıysa, pak bir kulak arınma çubuğunu makyaj arınıcı kreme daldırıp fazla dudak boyasını temizleyin.

21807.jpg

Makyajınızda kırmızı dudak boyası kullandığınızda göz makyajınızı ve yanaklarınıza sürdüğünüz allığın ölçüsünü en aza indirin.

21808.jpg

Mum ışığında yemek besininiz özel bir akşamda kırmızı dudak boyası kullanımında tamamen hürsünüz. Kırmızı dudak boyası, mum ışığında daha yumuşak görünür.

21809.jpg

Dudaklarınızın daha alaka çekici ve daha dolgun görünmesini istiyorsanız, kırmızı dudak boyası sürdükten sonra yalnızca üst dudağınızın ortasına saydam renkte dudak parlatıcısı sürün. Dudaklarınızın ışıltıyla parlayacaktır.

21810.jpg

Günlük yaşamda kırmızı dudak boyası tercihini mat renkli olanlardan yana kullanın. Göz makyajınızda ise krem ve bej renkte farları seçim edebilirsiniz.

21811.jpg

Rujunuzu virane vazgeçmeden arınmak istiyorsanız, makyaj mendillerini kullanabilirsiniz. Arınmadan sonra dudaklarınızdaki nem oranını gözetmek için yoğun ıslatma sunan dudak balmlarını kullanabilirsiniz.

21813.jpg
YAZAR BİLGİSİ