Kolayca yapılabilen 10 atkuyruğu modeli

22.07.2021
114
Kolayca yapılabilen 10 atkuyruğu modeli

.jpg

Atkuyruğu yalnızca ‘komşu kızı’ ya da ‘lise günlüğü’ saç modeli de-ğil-dir! Her kadının yaşadığı makûs saç günlerinde bir numaralı kurtarıcıdır.

Tarif defterinizde kesinlikle olması gereken bu modellere de göz atın. ‘Başınıza gelebilecek’ makûs sürprizlere en şık biçimde hazırlanın.

29481.jpg

Saçınızın fönü bozulmaya başlamışsa hemen yumuşak bir lastik toka alın ve toplayın. Başınızın taç, başka bir deyişle tepe noktasını kabartın ve bu noktanın hemen altından atkuyruğu yapın. Tokayı kendi saçınızla kamufle edebilirsiniz.

29482.jpg

Bu model 2012 yaz podyumlarından…Çok zarif, değil mi? İnce bir bant kullanarak günlük, ışıltılı bir bant kullanarak gece şıklığı elde edebilirsiniz.

29483.jpg

Seksi oval suratlar için dominatriks atkuyrukları harikulade bir tercih olabilir. Islatın, gerin ve toplayın. Bu modelde çevreye kaçışan teller istemiyoruz.

29484.jpg

Caddelerin tanrıçaları burguları kullanabilir. Saçlarınızı ortadan veya yana doğru ayırın. Burguları atkuyruğu yapacağınız noktanın hemen yanına tel tokalarla statikleyin ve saçınızı toplayın. Bu modeli yapmak vasati bir buçuk dakika sürüyor!

29485.jpg

En hoş saç trendlerinden birini atkuyruğuyla birleştirelim: Örgüler! Saçınızı bir yana ayırın ve öndeki tutamı geriye doğru örün. İnce lastik bir tokayla bağlayın. Sonra atkuyruğunu yapın. Örgüyü ister tek, ister çift tarafta sınayabilirsiniz.

29486.jpg

Kırmızı halı için böyle kolay bir model seçilebileceğini düşünür müydünüz? Saçlarınız henüz ıslakken köpük sürün ve parmaklarınızla dalgalandırın. Bir yana doğru alın ve enseden asimetrik biçimde toplayın. Önlerden kahkül vazgeçebilirsiniz.

29487.jpg

İşte kolay kabaran saçlar için süper çözüm! Yanlardan gerin, tepe noktasından dağınık ve şişkin vazgeçin. Saçlarınızı enseden topladıktan sonra atkuyruğunuzu kabartın.

29488.jpg

Bu modelin tüm özelliği tatlı mı tatlı tokasında… Atkuyruğu ve saç örgüsünü seviyorsanız kesinlikle değişik stil ve renklerde tokalar alın.

29489.jpg

Bu çok seksi atkuyruğunu iki adımda yapıyoruz. Evvel saçlarınızın yarısını, sonra öbür yarısını toplamanız gerekiyor. Kulağınızın hemen üstünden saçınızı iki parçaya ayırın ve önüne bombe vererek taç noktasında toplayın. Ensenize dökülen öbür saçları toplamak için bir saç tutamı kullanacağız. En kenardan bir tutam alın, ensedeki saçların altından geçirin ve atkuyruğuna dolayarak statikleyin. Tüm saçları aldığınızdan emin olun.

29490.jpg

Retro bir bombeyle dalgalı bir atkuyruğu da sınayabilirsiniz. Bu defa lastik toka değil mandal toka kullanacağız . Yalnızca saçlarınızı alınve mandal tokayla statikleyin. Bu ona natürel bir gevşeklik kazandıracak.

29491.jpg
YAZAR BİLGİSİ