Mısır ununun cilde verimleri nelerdir kararan dirsekleri beyazlatıyor!

22.05.2021
29
Mısır ununun cilde verimleri nelerdir kararan dirsekleri beyazlatıyor!

Mısır ununun sıhhate olan verimini öğrenmeyen yoktur. Peki mısır ununun cilde olan verimini dinlemiş muydunuz? Mısır unu sivilceleri yok eden dirsek ve koltuk altı kararmalarını beyazlatan mucize bir yiyecektir. Peeling özelliği sayesinde ciltteki ölü teni arınarak cilde ışıltı katmasıyla öğrenilmektedir. Tam bu verimlerinin yanı gizeme de pek çok bilinmez yararı bulunmaktadır. İşte mısır ununun bilinmez verimleri! 

CİLTTEKİ ÖLÜ TENİ ARINIYOR 

Beden sıhhatine oldukça verimli olan mısır ununun cilde de pek çok yararı bulunuyor. Mısır unu peeling özelliği sayesinde ciltteki ölü tenleri arınıyor. Cildin kaybettiği elastikiyetini geri kazandırarak ihtiyarlamayı da önlüyor. 

DİRESEK VE KOLTUKALTI KARARMALARINA İYİ GELİYOR 

İçerisinde bulunan yoğun ölçüde A vitamini sayesinde ciltteki zehirli maddeleri atan mısır unu, hasarlı UV ışınlarına karşı da ciltte kalkan oluşturur. Güçlü bir ağartıcı özelliği olan mısır unu, koltuk altı kararması gibi bölgelerinde beyazlamasına imkân sağlar. 

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN MISIR UNU MASKESİ

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı mısır unu ilave ederek hoşça karıştırın. Ardından suratınıza sürüp 15 dakika süresince bekletin. Ovuşturarak ılık su ile cildinizden arınabilirsiniz.

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı ıslatıcı kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa zamanda dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz.

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp azıcık su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile arınabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.