Sivilceler nasıl geçer?

15.05.2021
47
Sivilceler nasıl geçer?

Biz bayanların en büyük problemlerinden biri olan sivilceleri geçirmenin bir yolu olduğunu öğreniyor muydunuz? Konutta basitçe yapabileceğiniz, natürel maske tariflerini sizler için derledik…

Limonlu Sivilce Maskesi

Sivilce maskeleri imalinde oldukça çok seçim ettiğimiz limon ilk maskemiz içerisinde yer alacak. Cilt bakımında kullandığımız öbür ehemmiyetli malzememiz ise bal. Bu muhteşem ikiliyi maskemizde bir araya getirerek bomba tesir oluşturan bir maske ortaya çıkarıyoruz. Sivilce maskeleri arasında sıkça önerdiğimiz bu maskemizi hazırlamak için 1 yemek kaşığı limon suyunu ve 2 yemek kaşığı balı iyice karıştırdıktan sonra kısık ateşte ocakta kaynatın. Ocaktan aldıktan sonra suratınıza süreceğiniz sıcaklığa gelene kadar bekleyin ve suratınıza uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla iyice arının. 10 gün uygulamanız gereken bu maske sonrasında cildinizdeki sivilcelerin kuruduğunu gözlemleyeceksiniz.

 Gül Suyu İle Sivilce Maskesi

Cildi arınan ve sivilce maskeleri imalinde çokça kullandığımız öbür bir malzememiz ise gül suyudur. Maskemizi hazırlamak için 1 çorba kaşığı gül suyu ve 1 çorba kaşığı bala gereksinimimiz var. Bu iki malzememizi iyice karıştırdıktan sonra cildinize uygulayın ve 20 dakika bekleyin. 20 dakika sonra bol suyla suratınızı arının.

3 Yumurta Akı ve Limonlu Maske

Sivilce maskeleri ile cildinizi rehabilitasyon edeceğiniz malzemelerimizden bir tanesi de yumurta akıdır. Yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tane yumurtanın akını kap içerisine koyup maske haline gelene kadar çırpın. Elde ettiğiniz maskeyi cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Haftada 2 kere uygulayacağınız maskenizi yaptıktan sonra bol su ile yıkayın.

4 Elmalı Sivilce Maskesi

Sivilce maskeleri genellikle cildi rehabilitasyon edici, ölü tenleri atıcı özellikteki natürel gıdalardan yapılmaktadır. Bu maskemizde de bu özelliklere sahip olan elmayı ve balı kullanacağız. 1 adet elmayı rendeleyin ve üzerine 3 veya 4 yemek kaşığı balı dökerek karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize sürerek 15-20 dakika bekleyin. Müddetiniz dolduğunda ılık suyla cildinizi iyice arının.

5 Killi Sivilce Maskesi

Cilde oldukça iyi gelen, cildin yenilenmesini, kan dolaşımının süratlenmesini ve sivilcelerin kurumasını sağlayan kil, sivilce maskeleri imalinde seçim ettiğimiz mahsullerden bir tanesidir. Özellikle iltihaplı sivilce rehabilitasyonu için uygulayabileceğiniz bu maskemiz için yarım tatlı kaşığı limon, yarım tatlı kaşığı kil ve yarım tatlı kaşığı aspirin tozuna lüzumunuz var. Hazırladığınız sivilce maskeleri aynı biçimde karışım haline getirildikten sonra cilde sürülür ve 10 dakika beklenir. Haftada 1 kez uygulayacağınız kil maskesini 10 dakika sonra bol su ile arının.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.