Uçak seyahatlerinde nasıl giyinilmeli? Uçak seyahatlerinde nasıl elbiseler seçim edilmelidir?

10.07.2021
99
Uçak seyahatlerinde nasıl giyinilmeli? Uçak seyahatlerinde nasıl elbiseler seçim edilmelidir?

Buluşmaya yetişme emelli veya bir sene süresince çok çalıştınız ve kendinizi şımartmak için ufak bir tatile çıkıyorsunuz seçim ettiğiniz uçak seyahatinde nasıl giyinmeniz gerekiyor. İş için veya tatil için farketmeksizin seçim ettiğiniz seyahat uçak ise bazı püf noktalara dikkat ederek gerek havaalanlarındaki güvenlik hakimiyetlerinden geçerken gerek uçak yolculuğunuzda rahat ve neşeli bir yolculuk geçirebilirsiniz. Nasıl mı? ‘Uçak seyahatinizde seçim etkeniz gereken elbiseler nasıl olmalıdır?’ bu ve eşi sualleri sizler için derledik. 

METAL AKSESUARLARDAN OLABİLDİĞİNCE UZAK DURUN!

Havaalanlarındaki güvenlik hakimiyeti sebebi ile ki özellikle yurtdışı uçuşlarda pabuçlarınızı dahi çıkarmanız gerekebiliyor. Bu sebeple güvenlik hakimiyetlerinde size en çok mesele yaratabilecek mevzulardan bir taneside metak aksesuarlardır. Üzerinizeki küpe, metal bileklik, kolye gibi aksesuarlar sizin kerelerce güvenlik hakimiyetlerinden geçmenize neden olacağı için uçak seyahlerinizde metal aksesuarlarınızı çantanızda kalmasını öneriyoruz. Eğerki acele bir iş buluşması için seyahat ediyorsanız ve olduğunuzdan şık görünmeniz için bu aksesuarlara lüzumunuz varsa güvenlik hakimiyetlerinde metal eşyalar suratından zaman kaybetmek yerine seyahetiniz sonlandığında lavaboda takabilirsiniz. 

ŞIK VE RAHAT ELBİSELER SEÇMELİSİNİZ!

Stiletto pabuçlar veya skinny jeanler sizin havalı görünmenize neden olabilir ancak bu stil elbiseler uçak yolculuğu için doğru parçalar değildir. Bunun yerine hem şık hem de rahat olabileceğiniz parçalar seçmelisiniz. Hafifi bol eşofmanlar, spor pabuçlar ile hem cool hem de rahat olabilirsiniz. Ancak iş seyahati için yolculuk yapıyorsanız seçtiğiniz parçalar tez kırışmayacak gömlekler ve ceketler seçim edebilirsiniz. Stiletto gibi sizi yolculuk süresince rahatsız edebilecek bir pabuç yerine düz taban rahat ve şık bir babet seçim edebilirsiniz.

KOZMETİK VE BAKIM MALZEMELERİNİZ HER ZAMAN YANINIZDA OLSUN!

Uçak yolculuğunuz süresince yatmak isteyebilirsiniz. Ancak makyaj sizi bu vaziyette rahatsız edebilir. Bu vaziyette indiğinizde şık ve göz akdikeni görünmek istoyorsanız yolculuğunuzun bitmesine yakın 15 dakika evvel makyaj yaparak cildinizi renklendirebilirsiniz.

 

 

YAZAR BİLGİSİ