Yüzdeki sivilce delikleri gideren natürel usullerle bebeksi cilde kavuşun!

09.05.2021
29
Yüzdeki sivilce delikleri gideren natürel usullerle bebeksi cilde kavuşun!

Cildinde sivilce meseleleri yaşayanların ve sivilce rehabilitasyonu görenlerin en çok davacı olduğu vaziyetlerden biri de rehabilitasyon sonrası ciltte kalan sivilce deliklerinin kalmasıdır. Peki sivilce sonrası ciltteki delikleri kapatmak için konutta uygulanabilecek natürel usuller neler? Elmaelma.com olarak konutta cildinize uygulayabileceğiniz ve tesirini kısa vakitte göreceğiniz 2 natürel usulü sizin için hazırladık! Ayrıntıları ahberin devamında bulabilirsiniz.

YAĞLI BİR CİLDE SAHİPSENİZ…

Yüzde sivilce delikleri tıpta gözenek olarak nitelendiriliyor. Özellikle yağlı ve sivilceli ciltlerin en çok karşılaştığı cilt problemlerinden biridir. Yağlı ya da karma bir cilde sahipseniz gözeneklerin genişlemesi veya sivilce sonrası ciltte çöküntü olarak nitelendirdiğimiz deliklerin olması yüksel olasılıktır. Gözeneklerin tıkanması veya çok fazla yağlı besinlerin oluşmasıyla sivilcelerin oluşmasına neden olmaktadır. 

YÜZDEKİ DELİKLER NASIL GEÇER?

Yüzde oluşan deliklerin sebebi sivilce ve iltihaplı sivilce yaradılışına bağlıdır. Özellikle yüzdeki sivilcelerin bunalması ve patlatılmasıyla gözenekler açılarak zamanlar içinden çıkılmaz bir hal alır. 

MISIR UNU VE KİL MASKESİ

1 tatlı kaşığı kadar mısır unu daha sonra 1 çay kaşığı kil, 1 su kadehi suyu karıştırın. Ardından elde ettiğiniz karışımı deliklerin olduğu kısımlara sürüp kuruyana kadar bekleyin. Maskenin cildinizde kuruduğundan emin olduktan sonra yavaş yavaş ovuşturarak kili suratınızdan çıkarın. Bu uygulamayı hafta da 2 kere kumpaslı olarak yapın aradaki farkı gözle görülür türden farkedebilirsiniz. 

YUMURTA AKI VE LİMON SUYU TARİFİ!

Malzemeler; 1 adet yumurta akı, yarım tatlı kaşığı limon suyu, yarım tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı yaş maya yeterli olacaktır. 

Cilde nasıl uygulanır? Yukarıyada sıraladığımız malzemeleri karıştırın Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayığ takribî 25-30 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi arınıp ıslatıcı uygulayın. Bu uygulamayı haftada 2 kere uygulayabilirsiniz. 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.