Anoreksiya hastalığının pençesinden kurtulan Ayşe Akın uyardı!

06.07.2021
202
Anoreksiya hastalığının pençesinden kurtulan Ayşe Akın uyardı!
Anoreksiya yeme bozukluğu rehabilitasyonu gören Futbolcu Önder Turacı’nın hadiseli bir biçimde boşandığı eşi 2010 Brüksel Hoşu şarkıcı Ayşe Akın, güç günlerini anlattı ve takipçilerini uyardı.
Bu hastalık genellikle ergenlik yarıyılında, seyrek de yetişkin çağında başlar. Çok genel olarak denebilir ki, fazla zayıflama tutkunu her fertte oluşabilir.

43277_11.jpg
Artık sıhhatine kavuşan Akın, yaşadığı o güç günleri anlattı. Sosyal medya hesabından sıhhatinin bozulduğu yarıyıldaki resimlerini paylaşan Akın ” Bunları paylaşmaktan da hiç çekinmiyorum artık zira ben iyileştim! Artık bu fotoğraflara bakıp bakıp halime şükür ediyorum, uçurumdan döndüm” dedi.

43277_1.jpg
İşte Ayşe Akın’ın paylaşımı:

Evet gördüğünüz gibi bu fotoğraflardaki AYŞE benim! Gerçeğinde dış dünyamda çok mutlu görünen ama asılda tek başınayken hep ağlayan mutsuz olan bütün bir cehennem yaşamı yaşayan AYŞE!

43277_2.jpg
Sıhhatim elden gidiyordu, kan hücrelerim balanssızlaşmıştı vitaminsizlikten, bedenimin her yerinde morluklar çıkıyordu, aç dolaşmaktan hep bitkin ve halsiz düşüyordum.

43277_3.jpg
Bu fotoğraflar çok özel fotoğraflarım, bunları paylaşmaktan da hiç çekinmiyorum artık zira ben iyileştim! Artık bu fotoğraflara bakıp bakıp halime şükür ediyorum, uçurumdan döndüm diye, geri daha önceki kimliğime kavuştum diye.

43277_4.jpg
İç dünyamda yaşadıklarımı bir ben bir de Allah bir de tabi ki hekimim öğreniyor. Her şeyi bir günlüğe döktüğüm defterim. Bunu çok yakın zamanda kitap olarak da çıkarmayı tasarlıyorum zaten.

43277_5.jpg
Bu hastalığın ne kadar ciddi ebatta riskli olduğunu göstermek için, aynı zamanda benim gibi bu kasveti yaşayanlara motivasyon olsun diye. Nasıl savaştığımı, neler yaşadığımı hepsini ayrıntıyla an ve an yazdım. O yarıyıl yalnızca duvarlar dinliyordu zira beni, kimse kavramıyordu, bu kadar ciddiye almıyordu.

43277_6.jpg
Ve ne yazık ki evet parasal destek gerektiren bir rehabilitasyon, dün gelen takviye beni o kadar çok etkiledi ki keşke herkes bir takviye eli uzatsa. Bana çok ileti geliyor mucizevi çok!

43277_7.jpg
Bunu yaşayıp saklayanlar, parasal eforu olmadığı için rehabilitasyon olamayanlar vs.. Ben bunlara seyirci kalamam, hele bu hastalığı yenmiş biri olarak asla seyirci kalamam!

43277_8.jpg
Keşke herkes bir takviye eli uzatsa, keşke herkes bu ciddi hastalığın farkında olsa.. Tek emelim tek dilediğim bu…

43277_9.jpg
ANOREKSİYA NEDİR?

Anoreksiya Nervoza, özellikle genç bayanlarda görülebilen, yemek yememek, çok az yatmak, buna karşın çok faal olmakla beliren psikolojik bozukluk.

43277_10.jpg
YAZAR BİLGİSİ