Aşk yanılgılarına düşmeyin!

11.07.2021
141
Aşk yanılgılarına düşmeyin!
.

.jpg

‘Aşk artık avcumun içinde’ demeden evvel kendinize andırdırmanız gereken bazı mevzular var. İlişkinizin kusursuz ve noksansız ilerlemesini istiyorsanız, evvel işe buradan başlayın.

12362.jpg

Erkekleri değiştiremezsiniz!

Kültürümüzde yer alan bir lafı hemen andırdıralım: ‘Bayanlar erkekleri “değiştirebilirim” diye, erkekler bayanları “asla değişmez” diye alırlar.’

Yanlış!

Bazen aşkın bir erkeği değiştirdiğiyle alakalı hadiselere tanık oluyoruz. Bunun nedeni erkeklerin mutsuzluğa ve mağlubiyete sabredememesidir, daha iyi bir eş ya da sevgili olma azmi değil…

Yapabileceğiniz şey özellikle evlenmeye karar vermeden evvel onu tüm yanılgılarıyla kabul ettiğinizden emin olmaktır. Ortak bir paydada buluşabileceğiniz tüm mevzuları konuşun, sizi üzen mevzuları içinize atmayın.

3134.jpg

Elektrik mevzuu!

Kimya sonradan tutabileceğiniz bir şey değildir. ‘O harika biri, ama beni heyecanlandırmıyor’ diyorsanız uzak durun. Size hiç uygun bireylere aşık olabilirsiniz, ama onlarla bir ilişki yürütmek güçtür. Size çok uyan birine aşık olamazsanız, onunla ilişki yürütmek ihtimalsizdir!

9620.jpg

İki değil, bir olun!

Bir ilişkideyken kendinizi onun bir parçası olarak görüp görmediğinizi denetleyin. Elbette kendinizi düşünmeniz gerekiyor. Bu duygusal olarak ait sezmekle alakalıdır. Ona destek edebilmek için gayret göstermeniz, galibiyetlerini kendi muvaffak olunuz gibi sahiplenmeniz, mutlu etmek için yaptıklarınız ‘biz’ olma eyleminin bir sonucudur.

Bunu empatik olarak da düşünebilirsiniz. Şayet onu üzdüğünüzde kendinize ‘ben olsam ne sezerdim’ diye sorabiliyorsanız doğru adımları atıyorsunuz demektir.

2841.jpg

Hislerinize güvenin!

Özellikle bir bayansanız!

Hisleriniz genelde sizi yanıltmaz. Kendinizi inceleme edin. Yakın dostlarınıza ondan bahsederken hangi tümceleri kuruyorsunuz?

– Şimdilik iyi gidiyoruz, bakalım neler olacak…
– Onunla her şey apayrı! O kadar mutluyum ki…

İki tümcedeki ebedi farkı bulalım! İlkine eş tümceler içinizdeki kuşkunun göstergesidir. Emin değilseniz genelde haklısınızdır!

Hisleriniz sizi hayal kırıklığına da uğratabilir, fakat sınamaya değer olduğunu ‘hissediyorsanız’ sonuna kadar gitmelisiniz.

8315.jpg
YAZAR BİLGİSİ