Bayanlar en çok bunu çekemiyor

13.10.2021
8
Bayanlar en çok bunu çekemiyor

Yapılan bir araştırmaya göre Almanya’da her dört bayandan biri en az bir kere eşini televizyondan çekememiş

Forsa Kamuoyu Yoklama Şirketi’nin yaptığı araştırmaya göre her dört Almandan üçü her gün televizyonunu açıyor. Almanlar günde vasati 222 dakika televizyon izliyor ve kumanda genelde bayanların elinde oluyor. Program seçme kararını yüzde 36 oranında bayanlar veriyor. Buna karşılık erkeklerin yalnızca dörtte biri isteği programı kabul ettirebiliyor.

Bayanlar televizyonu çekemiyor

Fox ve Vodafone telefon işletmesinin Sevgililer Günü vesilesiyle yaptırdığı araştırmanın neticeleri Almanya’da her dört bayandan birinin en az bir kere eşini televizyondan çekemediğini de ortaya koydu. Bayanlar eşlerinin kendilerinden çok televizyona dikkatini vermesinden ve abur cubur yemelerinde şikaytçi oldu. Zira erkekler televizyon karşısında en çok patates cipsi ve çikolata yemeyi beğeniyor, bira ve şarap içiyor. Bayanlar ise patates cipsinin yanında bol meyve yiyor, en çok su içiyor.

Akşam gıda meşrubatları hazırlayıp televizyon izlemek daha öncekinden aile ananesiydi. Ancak araştırmaya göre artık Almanya’da her iki şahıstan biri ya yalnız ya da partneriyle beraber televizyon izlemek istiyor. Bild gazetesinde yayımlanan araştırmaya göre her üç şahıstan biri de televizyonu yalnız başına izlemeyi seçim ediyor.

YAZAR BİLGİSİ