Dirsekler neden kararır kararması nasıl geçer?

19.07.2021
206
Dirsekler neden kararır kararması nasıl geçer?

Kadınlar için cilt bakımının ne kadar ehemmiyetli olduğunu söylememize gerek yok! Ancak cilt bakımı kadar beden bakımı da bir o kadar ehemmiyetlidir. Özellikle beden bakımında daha dikkatli olunması gereken bölgelerden biri de dirsek bakımıdır. Bir çok kadın dirsek kararmalarından sıklıka şikayet etmekte ve çözüm yolu aramaktadır. Özellikle yaz mevsimlerinde görünen bölgede olması kadınları rahatsız etmekte olup çözüm yollarıda mevcuttur. Bugün elmaelma.com okurları için dirsek kararmalarına karşı konutta uygulayabileceğiniz iki natürel usulle olağan cilt renginize kavuşacaksınız.

LİMON HER TASAYA DEVA!

Özellikle yağlı ciltlerde, cilt bakım maskelerinde sıklıkla kullandığımız limonu şimdi de  dirseklerimize uygulayacağız! Bedene çok fazla yararı olan limon, dirsek kararmalarına karşı oldukça tesirlidir. Yapmanız gereken şey çok kolay! 1 adet limonu ikiye dağılın ve dirseklerinize masaj yaparak uygulayın. Daha sonra takribî 15-20 dakika kadar cildinize geçmesi için bekletin ve durulayın. Bu uygulamayı kumpaslı olarak yaptığınız taktirde gözle görülür bir fark elde edebilirsiniz.

DİRSEKLERİNİZE PEELİNG YAPIN!

Dirseklerinize natürel usullerle peeling yaparak bakım yapın. Bir çok aanda kullandığımız şeker ile dirseklerinize bakım yapın peeling tesiri görecek olan bu uygulama kumpaslı olarak yapıldığında cildin daha önceki deri rengine kavuşmasını da sağlayacaktır. Unutmamalısınız ki kumpaslı bakım hoşluğunuz için koşul!

YAZAR BİLGİSİ