Erkeklerin de saplantıları var

22.11.2021
23
Erkeklerin de saplantıları var

Saplantılar mevzusunda bayanlar bir numara olsa da erkeklerinde pek çok mevzuda saplantıları var. İşte Erkekleri kaygı veren 7 vaziyet…

Görünüm

Herkes çekici olmayı ister. Pek çok erkek, hazırlanmaları bizden çok daha kısa sürse de, en iyi biçimde görünerek konuttan çıkmaya çalışırlar. Aynanın önünde saatler geçirmemiş olabilirler ama dış görünüşlerine en az bizim kadar önemserler.

İlgilendiği birey

Erkekler beğendikleri birey tarafından yalanlanmaktan korkarlar ve ilk buluşmalarda coşkulu olurlar. İlişki içerisinde oldukları zamanlarda ise sevgillerinin mutlu olup olmadığından kaygı ederler. Kimse kalbi kırık kalmak ya da kandırılmak istemez. Erkekler de bizim ilişki kaygılarımızın benzerini yaşarlar.

İş

İş yerinde çok zaman geçiren personeller olarak işleri hakkında kaygı etmeleri çok natüreldir. İşler yolunda gidiyor olsa dahi para kazanmak zorlu ve stresli bir süreç olabilir.

Parasal şeyler

Hangi araba markasını kullanmalı? Kendi evine mi çıkmalı, ailesi ile mi kalmalı? Cemiyette, erkeklerin yaşı kaç olursa olsun, yaşamlarını derlemeleri ve kumpasa oturtmaları beklenmektedir. Kullandıkları telefondan giydikleri pabuca her şey için tenkit etilirler. Bu sebeple de her şeyin en iyisini almak isterler.

Kilo

Medyanın adaletli davranmadığı bireyler yalnızca bayanlar değildir. Erkeklerden de kumpaslı egzersiz yapmaları ve baklavalara sahip olmaları beklenmektedir. Ne kadar güçlü olduklarını ispatlamak için adalelere sahip olmaları gerekir. Şayet sportif yapıya sahip değillerse yeterince erkeksi olmadıkları düşünülür. Onlardan beklenilen görünüş onları strese sokar.

Yalnızlık

Erkekler de tıpkı bayanlar gibi cemiyet içinde nasıl davranacakları hakkında kaygılara sahip olabilirler. Yeterince keyifliler mi, zekiler mi, güçlüler mi? Bunlar hep kafalarında sual işaretidir ve hoşlanılmak isterler. Kimse yaşamda yalnız kalmak istemez.

Meçhul gelecek

Muhteşem bayanı bulup evlenebilecek mi? Çocuğu olacak mı? Hayalindeki işe girebilecek mi? Herkes gelecekte mutlu olmak ister. Bir erkeğin yaşamında onu nelerin beklediğini öğrenmesi olanaksızdır bu sebeple de kaygıları vardır.

YAZAR BİLGİSİ