Eşinizin mutlu olmadığını gösteren 9 ince işaret

22.11.2021
19
Eşinizin mutlu olmadığını gösteren 9 ince işaret

Bir araştırmaya göre, insanların yüzde 19’u ilişkilerinden memnun değiller ama yeniden de ilişkilerini tamamlamıyorlar. Bir şeyin yanlış olup olmadığından emin olmak için başka bir şahsın usunu okumak olanaksız olsa da, eşinizin reel hedeflerini ortaya çıkarabilecek ve artık ilişkiden memnun olmadıklarını gösterebilecek muhakkak tavır şekilleri vardır.

Farkında olmadan kafa karıştırıcı ve acı verici bir ilişkinin gayretini veriyor olabilirsiniz. Bu sebeple eşiniz için ilişkinizin yanlış doğrultuda ilerleyebileceğini belirten ince işaretlerin bir listesini çıkardık.

1. Eşiniz, sizi daha öncekisi kadar hayatına dahil etmiyor

İlişki dışında bir hayat yaşamak ve yalnız zaman geçirmek tamamen natüreldir. Bununla beraber, eşinizin daha çok uzaklaştığını ve aralıksız olarak boşluk istediğini sezerseniz, bu vaziyet işlerin durumundan memnun olmadıklarının bir işareti olabilir. Misalin, eşiniz yeni bir hobi bulabilir, yalnız bir tatil tasarıyı yapabilir ya da siz olmadan dostlarınızla takılabilir. Eşinizin sizi muhtemel olduğunca dışlamaya çalıştığını sezmeye başlarsanız, muhtemelen konuşma zamanı geldi demektir.

2. Eşinizin duyguları her zaman değişmiş gibi geliyor

Bir an, eşiniz hayatının aşkı gibi davranıyor ve hemen sonra soğuk davranıyorsa muhtemelen bir şeyler yanlış gidiyor. Eşiniz bir ölçü rahatsızlık ve mutsuzluk sezebilir ve duygularını çözemez, bu surattan size kafa karmaşıklıklarını yansıtmaya başlayabilirler. Ruh hali farklılıklarının, bunalım veya anksiyete bozuklukları gibi bazı psikolojik meselelerin bir işareti olabileceğini unutmayın , bu sebeple tutumlarının gerçek sebebini tanımlamak için evvel eşinizle konuşun.

3. Eşiniz rastgele bir fiziksel sevgi göstermiyor

Bazı insanlar ötekilerinden daha çok değmekten beğeniyor, ancak eşinizin sarılmaktan veya öpmekten ya da rastgele bir sevgi şovunda geri adım attığını fark ederseniz, alarm işareti. Bu vaziyet ilişkide duygusal kopukluk ve memnuniyetsizliğin işareti olabilir.

4. Sarih bir neden olmadan aralıksız tartışma ediyorsunuz

Eşiniz, geçmişte farketmeyeceği kadar ufak şeyler hakkında tartışma etmeye başlarsa, bu ilişkideki hayal kırıklıklarının bir işareti olabilir. Eşiniz duygularını nasıl ifade edeceğini öğrenemeyebilir, bu surattan tartışma, hiddetini göstermenin tek yolu olarak ortaya çıkar. Bazı insanlar da ilişkiye son verme yükünü taşımak istemezler, bu surattan bilinçaltında eşlerini ayrılığın başlatıcısı haline getirmek isteyebilirler.

5. İlişkinizin bir yere gitmediğini seziyorsunuz

Güçlü bir ilişkide, eşler hobiler edinmeye, dünyayı keşfetmeye veya gelecek için beraber tasarılar yapmaya isteklidirler. Zaman zaman kendi hayatınıza odaklanmak tamamen natüreldir ancak ikinizin de çok uzun vakit beraber tasarı yapmadığınızı fark ederseniz, bu vaziyet eşinizin mutlu olmadığının bir işareti olabilir. İlişki her iki tarafın da samimiyet ve güven oluşturabilmesi için büyümelidir.

6. Eşiniz söylediğiniz her şeyi kabul ediyor

Uzlaşma, mutlu ve sıhhatli bir ilişkinin anahtarıdır, ancak eşinizin söylediğiniz her şeye aynı biçimde yanıt veriyorsa, bu rahatsız edici bir işaret olabilir. Misalin, şayet eşiniz daha evvel kendi fikirleri için fazla korunmacı davranıyor ve şimdi yalnızca akışına vazgeçmiş haldeyse, muhtemelen artık ilişkiyi pek fazla önem vermiyor demektir. Ayrıca, inisiyatif noksanlığının farkına varabilirsiniz, bunun anlamı romantik jestler, özel akiam yemekleri veya gelecekle alakalı konuşmaların olmamasıdır.

7. Eşiniz ilişkiye daha fazla şahsı dahil ediyor

Beraber takılacağınız bir grup dostunuz, ilişkinize yeni duygular katmak için harika bir yoldur. Ancak, aralıksız dostlarınızla zaman geçirmesi, eşinizin ilişkinizden usandığını gösterebilir. Güçlü bir duygusal irtibat kurmanın ve eşinizle derinlemesine görüşmeler yapmanın tek yolu, onunla nitelikli zaman geçirmek ve bu mevzuda beceriksizlikler varsa onunla konuşup çözmek.

8. Eşiniz size dikkat etmiyor

İlişkinizin başlangıcında, eşiniz sizi daha iyi tanımak ve size tüm zamanlarını ve dikkatlerini vermek için her şeyi yapmış olsa da, zamanla bu güçlü duygular kaybolabilir. Ancak bu, eşinizin sizin yokmuş gibi davranması gerektiği anlamına gelmez. Ehemmiyetli tarihleri ​​veya beraber yaptığınız tasarılar hakkında konuşurken unuttuklarını fark ederseniz, kafaları muhtemelen artık ilişkide değildir.

9. Eşiniz ilişkinizdeki meseleleri görmezden geliyor

Eşiniz her şeyin sıradan olduğunu ve yalnızca paranoyak olduğunuzu söylüyor ancak size kızdıklarını sezebiliyorsanız, bu vaziyet ilişkinizde bir şeylerin kapalı olduğunun bir işareti olabilir. Eşiniz duyguları hakkında konuşmaya hazır olmayabilir, bu sebeple her şey yolundaymış gibi davranmaları ve rastgele bir şey yapmamaları basitleşir. Meseleyi birkaç kere gündeme getirdiyseniz ve eşiniz hala bir kavga için hazır değilse, onlara azıcık zaman verin ve bunun yerine hayatınıza odaklanın.

Siz veya eşiniz ilişkinizin iyi gitmediği bir vaziyette ne yaptı? Meseleyle nasıl başa çıktınız? Yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

özel içeriğidir.

YAZAR BİLGİSİ