Konutta yapılabilecek tırnak kürleri nelerdir? Tırnak kürü nasıl yapılır?

11.06.2021
14
Konutta yapılabilecek tırnak kürleri nelerdir? Tırnak kürü nasıl yapılır?

Her zaman hoşluk salonlarına gidecek zamanı bulamayabilirsiniz veya parasal olarak sizi zorlayan hoşluk salonlarına aralıksız olarak gitmek istemeyebilirsiniz. Ancak yinede hiçbir kadın bakımsız tırnaklarla gezmek de istemez. Muhtelif sebeplerden kaynaklanan ivedi kırılan tırnakların bakımı için bugün sizler için konutta basitlikle kendi tırnak bakımınızı kendiniz yapabileceğiniz tırnak kürleriniz derledik…

Natürel usullerle tırnaklarınızı kuvvetlendirmeniz muhtemel üstüne üstünlük hoşluk salonların tonlarca para tüketmek yerine konutta basitlikle bulabileceğiniz malzemelerle kendi tırnak kürlerinizi kendiniz yapabilirsiniz. 

LİMON SUYU VE ZEYTİN YAĞI İLE MUCİZELER YARATIN

Gereksiniminiz olan bir kaç damla zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı zeytinyağı! Yapmanız gereken iki malzemeyi karıştırarak karışımınızı tırnaklarınızın üzerine sürmek. Bu usulü haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır.

KIRMIZI ACI BİBER

10 damla soğuk su, 1 çay kaşığı krem ve yarım çay kaşığı kırmızı biber. Malzemeleri karıştırın ve tırnaklarınıza uygulayın. Bu karışımı takribî olarak 15-20 dakika kadar bekletin ve ayda bir kere uygulamak yeterli olacaktır.

LİMON SUYU VE TUZ

Bir tutam tuz ve bir kaşık limon suyu. Malzemeleri karıştırın ve tırnaklarınıza uygulayın. Karışımı takribî 15-20 dakika kadar bekletin ve bu usulü haftada 2-3 kere uygulayın.

DENİZ TUZU

Ilık bir suyun içerisine deniz tuzunu ilave edin ve 20 dakika kadar tırnaklarınızı bu suyun içerisinde bekletin. Daha sonra bu uygulamayı 10 günde bir kere yapmaya çalışın.

BALMUMU

Birkaç damla balmumunu erittikten sonra haşlanmış yumurtanızın sarısını püre haline getirin ve tırnaklarınızın üzerini dolaştırabilirsiniz. Bu uygulamıy her gün yapabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.