Koton 2017-2018 güz kış sezonuna özel kapsül koleksiyon

23.07.2021
122
Koton 2017-2018 güz kış sezonuna özel kapsül koleksiyon

2017-2018 Güz-Kış sezonuna birbirinden zengin kapsül koleksiyonlar ile giriş yapan Koton, her stilden kadının dolabında, değişik kapsül koleksiyonları ile yer almaya hazırlanıyor. Her kapsülün değişik bir stili simgelediği koleksiyonlar; Feminine Tailoring, Nomadic ve Tapestry temaları altında sezona sunuluyor.

KADINSI SİLÜETLER

Feminine Tailoring koleksiyonu, suiting gibi erkekler için planlanan takım elbise kumaşlarının oluşturduğu maskülen ayrıntıları kadınsılaştırıyor. Ekose ve pinstripe desenlerinin ağırlıkta olduğu koleksiyon, şehir yaşamına süratli dönüş yapan bayanların radarına giriyor.

Formal stillerin mektebe ve işe dönüş yarıyılında sıklıkla seçim edeceği tasarımları içeren koleksiyonda; kırmızı, beyaz, siyah ve gri renkler ağırlık gösteriyor. Koleksiyonda ekose ceket ve gömlekler de ön tasarıya çıkıyor.

NOMADIC KOLEKSİYON İLE BOHEM STİL

İç içe geçmiş desenlerin, haki ile kombinlenmiş nakışların ön tasarıda olduğu Nomadic Koleksiyonu, hem çağdaş hem de bohem tarzları bir araya getirmeyi beğenenleri hedef alıyor. Hareketli yaşam stilini özümseyenlerin rahatlıkla kullanabileceği koleksiyonda bohem giysiler, nakışlı kimonolar, haki pantolonlar ve parkalar bulunuyor.

ÜÇ EBATLI GÖZ KAMAŞTIRAN GÖRÜNÜM 

Üç ebatlı desenlerin başrol oynadığı Tapestry Koleksiyonu, çok desenli tasarımları casual tarzlarla buluşturuyor. Çağdaş yaşamı renklendiren ve mimari bir görünüme sahip olan koleksiyonda hardal sarısı, haki, kiremit ve marine renklerin kullanımı ağırlık gösteriyor.

Siyah üstü çiçek desenlerin, kapitone dokuların, işli üst ve alt grupların yer aldığı koleksiyonda zengin ve nitelikli kumaşlar da göz dolduruyor. Koton Tapestry Koleksiyonu’nda, hem jakarlı ve süet tasarımlar hem de renkli baskılı dantel kumaşlardan oluşan tasarımlar güçlü tarzlar oluşturuyor.

YAZAR BİLGİSİ