Stil yenilemek için yapılması gerkenler nelerdir stilimizi nasıl değiştiririz?

26.05.2021
40
Stil yenilemek için yapılması gerkenler nelerdir stilimizi nasıl değiştiririz?

Seneler çok seri geçiyor değil mi? Ancak resimlere bir hayli şey değişmiş ve siz hala benzersiniz. Kumpaslı ve istikrarlı bir hayli şey size cazip gelebilir. Ancak herkesin bir ekip farklılığa lüzumu vardır. Farklılık etrafınızdakilerin uzun seneleridir değişmeyen imajına alışmasını kırıp afallatmaya ne dersiniz. İşte elmaelma.com okurları için 5 adımda stilinizi değiştirmenin adımları…

İLK ADIM…

Kendinizde değiştirmek istediğiniz bölgeleri seçin mesela uzun bacaklarınız, göğüsler veya beliniz olabilir. Bu 3 vurucu bölgeden birin seçin ve seçtiğiniz bölgeyi ön tasarıya çıkaracak giysiler seçin. 

İKİNCİ ADIM…

Uzun senelerdir gözettiğiniz ve rutine bağladığınız alışverişlerinizden dolayı büyük olasılıkla moda trendlerini takip etmiyorsunuz. Bu surattan kendinize bir kaç tane moda mecmuası alarak modayı tekerrür gözden geçirmenizi nasihat ediyoruz. Daha sonra göz dolaştırdığınız mecmualardan kendinize bir kaç model seçin. İşe cesur giysileri ve asla giyemem dediğiniz giysilerden sınamaya başlayabilirsiniz.

ÜÇÜNCÜ ADIM…

Unutmamalısınız ki her sene moda değişse dahi desenler hep yerini korur elbise seçerken desenli ve cıvıl cıvıl renkleri seçim etmelisiniz.

DÖRDÜNCÜ ADIM…

Yeni stilinize gözünüz çok kolay alışmayabilir ancak bu noktada aynı hizada giyidiğiniz etek boyunda kıyafet giyebilir veya basmakalıp uzunlukta giydiğiniz kalem etekler yerine dar havuç boy pantolonlar giyebilirsiniz. 

BEŞİNCİ ADIM…

Aksesuar hem yeni bir imajın hemde tazlığını bitiricisidir. Öğreniyoruz ki çanta her kadının vazgeçilmezisi olan bir aksesuardır ancak çanta dışında seçim ettiğiniz giysinize kemer ayrıntıyı ilave edebilir, boynunuza kolye ve kulaklarınıza değişik ebatlarda ve biçimlerde küpeler takabilirsiniz. İşte gerçeğinde hepsi bu kadar küçük değişlerle daha iyi sezebilir ve vaaov dedirtebilirsiniz. Unutmamanız gereken bir şey var ki o da her kadının zaman zaman stil farklılığına lüzumu olmasıdır.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.