Surattan kilo vermek olası mı soluk egzersizleriyle inceltebilirsiniz!

22.05.2021
22
Surattan kilo vermek olası mı soluk egzersizleriyle inceltebilirsiniz!

Bedenden kilo vermek spor ya da diyetle elde edilebilecek bir netice. Peki surattan kilo nasıl verilir? Birçok insan bedeninin kilosundan memnun fakat yüzündeki kilolarından şikayetçi. Bazı önerilerle suratınızı inceltebileceğinizi biliyor muydunuz? Evet yanlış dinlemediniz! Suratınızdan da kilo verebilirsiniz! İşte yapmanız gerekenler! 

Surat egzersizleri ile suratınızı inceltin 

Surat egzersizlerine başlamadan evvel surat adalelerinizi ısıtmanız gerekir. Bedeninizi kesinlikle dik olmak koşulu ile ayakta ya da otururken “I”, “O”, “E” ve “A” harflerini ağzınızı iyice açarak söylemeye çalışın. Suratınızın ısındığını hissedene kadar bu çalışmaya devam edin.

Doğru soluk almaya özen gösterin 

Üç kere burnunuzdan soluk alarak, ağzınızdan verin. Derin derin soluk alırken yanaklarınızı iyice şişirip kaşlarınızı yukarıya doğru kaldırın. Bu yanak adalelerinizin çalışmasına neden olacak. Bu egzersizi 30 tekerrürden oluşan 3 set kadar yineleyin.

Soluk egzersizine devam 

Bu sefer az evvel yaptığınız uygulamanın bütün tersini yapıyor gibi düşünün. Yani yanaklarınızı içeri çekin. Dudaklarınız ile japon balıklarına benzemeye çalışın. 30 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.