Bakımı kolay çiçekler hangileridir?

10.05.2021
38
Bakımı kolay çiçekler hangileridir?
Konutunuzda veya büro civarınıza renk katmak aynı zamanda bakımı çok kolay olan bu nebatları sizler için sıraladık.

SKULENT NEBATI

Dış görünüşü oldukça sevimli duran sukulent nebatı kapalı yerlerde yetiştirmek için en uygun nebatlar arasındadır. Konut içerisinde veya kafede koyabileceğiniz bu nebatları güneş alacak aydınlık yerleri seçim edebilirsiniz. Skulent nebatlarını kaktüs gibi düşünebilirsiniz çok fazla su onları öldürebilir. Bakımı oldukça kolay olan skulent nebattır.

1512563361-wfHB.jpg

AFRİKA MENEKŞESİ

Konutunuzda rengarenk çiçekler yetiştirmeyi beğeniyorsanız aralarına birde afrika menekşesine ilave edebilirsiniz. Renkli çiçekleri olmasına karşın aynı zamanda güneş ışığına gereksinim dinlemeyen bir nebat olan afrika menekşesesi, güneş ışığı aldığında yaprakları ısınıp hemen solmaktadır. Afrika menekşesi suyu ve nemi çok seven bir nebattır.  Haftada iki kere bol su ile sulayabilirsiniz.

1512563351-JIRd.jpg

KAUÇUK NEBATI

Ofisinizi veya konutunuzu büyük nebatlarla yeşillendirmek istiyorsanız kauçuk nebatı bütün olarak size göre! Gün ışığına fazla lüzumu olmadığı için odanızda veya büroda istediğiniz yere koyabilirsiniz. Suyu ve nemi beğenmesine karşın çok fazla sulamanıza gerek yoktur.Büyük yapraklarda tozlanmayı yasaklamak için nemli bir bezle silebilirsiniz. 

1512563355-JmcK.03

KAKTÜS

Hem uygun maliyeti hemde dayanıklı nebatları beğeniyorsanız aynı zamanda dikenlerini tasa etmeyecekseniz kaktüs bütün size göre bir nebat! Çiçek olmasını illaki istiyorsanız kaktüsün bazı türleri çiçek de açmaktadır. Çok fazla suyu beğenmeyen bir nebat olduğu için aralıksız olarak sulamanıza da gerek kalmayacak.

1512563359-qQKM.14

HAVA NEBATLARI

büyüleyici görünümüyle saksıya ya da rastgele bir tutunmaya gereksinim dinlemeyen bu nebatlar muhtelif yaratıcı kullanımıyla bürolarda veya konutlarda dekorasyonu için oldukça çok fazla seçim edilen hava nebatları nemi hoşlandıkları için kumpaslı olarak sulamanız gerekmektedir. Genellikle bu nebatlar isminden de anlaşılacağı gibi havaya gereksinim dinlemektedir. Geniş ve büyük fanuslar seçim edilmektedir.

1512563360-fwLl.jpg
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.