Cildin sıkılaşması için ne yapılmalı soda cildi hoşlaştırıyor!

16.08.2021
98
Cildin sıkılaşması için ne yapılmalı soda cildi hoşlaştırıyor!

Cildimiz 30’lu yaşlardan itibaren kolajen ölçüsünün eksilmesiyle yaşlılık bulgularını göstermeye başlar. Daha fazla buruşukluk, mor milleteler, derin çizgiler görmeye başlarız. Ancak cilt sıhhatinizi gözetmek azıcık da kendi elinizde. İstediğiniz şey dipdiri ve sıkı bir cilt ise o halde yazımızın devamına emredin. İşte sıkı bir cilde sahip olmanın gizemleri!

Cildinize masaj yapın

Cildinize masaj uygulayarak kan akışını çoğaldırabilir ve cildi ihtiyarlamaya karşı tepki uyandırmaya takviyeci olabilirsiniz. Bir ölçü cilt sıkılaştırıcı krem ile cildinize emin alttan yukarıya olacak biçimde masaj yapın. Bu operasyon kremin etkilerini çoğaldırırken cildinizin de sıkılaşmasını sağlar.

Pürüzsüz bir cilt için bol su

Su harcamak cilt sıhhati için asla es geçilmemesi gereken bir nokta. Cildinizin pürüzsüzlüğünü gözetmek için bol su harcamanız gerekir. Su cildinizi iyileştirir ve sıhhatini korur.

Kumpaslı egzersiz yapın

Cildinizi sıkılaştırmanın en ehemmiyetli yollarından biri de spor yapmaktan geçiyor. Beden ağırlığınız gözetip, sıhhatli beslenerek kumpaslı olarak egzersiz yaptığınızda tüm bedeniniz sıkılaşmaya başlar.

Sıkılaştırıcı kremler

Cildiniz sıhhatli, sıkı ve genç görünmesi için kolojenlere gereksinimi vardır. Kolojen aynı zaman da dokuların elastikiyetini gözetmelerine takviyeci olur. Bu sebeple kolojen imalini çoğaldıracak kremler ve sıkılaştırıcı özelliğe sahip yağlar kullanabilirsiniz. Özellikle üzüm çekirdeği yağı cildi sıkılaştırıcı özelliğinden dolayı cildin derlenmesine takviyeci olur.

Gül suyu ve sodanın eforuna inanın

Gül suyu ve soda cildinizi sıkılaştırmanız için tesirli ve natürel mahsullerdir. Gül suyu ile her gün cildinize tonik uygulayabilir veya soda ile yıkayabilir ya da cildinizi arınabilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ