Cilt maskesi çeşitleri her cilt ve meseleye uygun kolay tarifler

23.07.2021
126
Cilt maskesi çeşitleri her cilt ve meseleye uygun kolay tarifler
Cilt yapınıza göre ve tesirine göre cilt maskeleri konutta nasıl hazırlanır? Konut üretimi cilt maskeleri nelerdir?
Ve son olarak uyarıcı maskeler;
Cildinizde kuruluk seziyorsanız ıslatmak ve beslemek için bu harika natürel kremi kullanın. Birkaç çileği ezin ve balla karıştırın. Suratınıza sürün ve 20 dakika bekleyin. Soğuk suyla arının ve hoşluğunuza enerji katttığını göreceksiniz. Unutmamalısınız ki istediğiniz maskeyi seçebilirsiniz ama cildiniz sıhhatinizi yansıtır bu surattan beslenmenize de dikkat etmelisiniz!!

43705_6.jpg
Tesirlerine göre maske çeşitleri vardır bunlar:
Gerginleştirici Maske: Yaş biçimde uygulanır. Kuruduğunda kan dolaşımını ve hücre beslenmesini artıracak bir gerilim oluşturur.
Sıkılaştırıcı Maske: Yaş biçimde uygulanır. Kuruduğunda cildinizi sıkılaştıracak bir gerilim oluşturur.
Ceddici Maske: Ölü hücreleri ve cilt salgılarını uzaklaştırır.
Islatıcı Maske: Cilt yüzeyinde gözetici bir bariyer oluşturarak ve buruşuklukları yok edip suratınızdaki mimik çizgilerini sıkılaştırarak cilt yüzeyinden suyun buğulaşarak kaybını önler.
Uyarıcı Maske: Yüzeysel kılcal damarları uyarır ve doku beslenmesini çoğaldırır.
Temizletici Maske: Fazla melanını emerek kirleri ve sivilceleri yok eder.
Yenileyici Maske: Yüzeysel katmandan ölü hücreleri uzaklaştırır, hücresel yenilenmeyi uyarır ve süratlendirir.
Cilt tiplerine göre bu maskelerin uygulamarı yağlı-karma-kuru olarak değişmektedir. Unutmamalısınız ki cildinizin neye lüzumu olduğunu öğreniyorsanız okumaya devam edin…

43705_1.jpg
İlk olarak ceddici maskelerden başlayalım;
Bu harika ceddici maskeyi yapmak için tek lüzumunuz bir çorba kaşığı bal ve iki adet badem. Bademleri ince bir toz elde edinceye kadar dövün ve bal ile karıştırın. Ardından bir çay kaşığı limon suyu ilave edin. Dairesel hareketlerle suratınıza uygulayın. Kuruması için 15 dakika bekleyin, ılık suyla durulayın. Yenilenmiş hissedeceksiniz.

43705_2.jpg
Islatıcı maskeler;
Salatalığın donakaltıcı özelliklerini öğreniyorsunuz: nefis, taze ve balanslı bir beslenme için harika bir besindir. Cildinizde yaratacağı farklılıklara inanamayacaksınız, hele ki plajda çok güneş altında kalmışsanız tesirini daha iyi farkedeceksiniz. Bir salatalığı soyun ve macun kıvamına gelene dek ezin, gözleriniz için 2 dilim ayırmayı unutmayın tüm suratınıza yayın ve 15 dakika bekleyin. Bol soğuk suyla maskeyi arının, cildinizin ne kadar taze ve ıslamış olacağını göreceksiniz.

43705_3.jpg
Buruşukluklar ve nezaret maskeler;
Buruşukluklar deneyim ve olgunluk işaretidir ama kimsenin güzeline gitmez. Bu maskeyle buruşuklukları giderebilirsiniz. Bir kadeh yoğurdu bir çay kaşığı rezene tohumu ve nebatın ezilmiş yaprağıyla ile karıştırın. Suratınıza sürdüğünüzde homojen bir krem halinde olmalıdır. 20 dakika bekledikten sonra ılık suyla arının. Her gün uygularsanız cildiniz müteşekkir olacaktır.

43705_4.jpg
Akne sivilce ve kir maskeleri;
Limon binlerce alanda kullanımı olan bir meyvedir. Kirleri de yok ettiğini de kim hipotez edebilir! Bir çorba kaşığı balı bir çorba kaşığı limon suyuyla karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Maskeyi pamukla ve maden suyuyla arının. İyice arındığınızdan emin olun zira cildinizde limon kalırsa güneşe maruziyet vaziyetinde koyu renk kirlere neden olabilir.

43705_5.jpg
YAZAR BİLGİSİ