Erkekler neden ilgisiz davranır

15.11.2021
21
Erkekler neden ilgisiz davranır

Sizin peşinizden aylarca koştu, sizi elde edebilmek için yapmadığı şirinlik, delilik kalmadı. Bu kadar çırpındığını görünce sizi gerçekten beğendiğini, size aşık olduğunu ve yaşamınızın erkeğini bulduğunuzu düşündünüz ona inandınız ve ona “tamam” dediniz.

İlk zamanlar her şey harika gidiyor geleceğe dönük hoş hayaller kuruyorsunuz. Yatak odasının renginden tutun da perdenin biçimine varana dek her şeyi tasarladınız. Ancak öyle bir zaman geldi ki onun size karşı ilgisinin her geçen gün eksildiğini, artık o tanıdığınız erkeğin “o” olmadığını kavradınız. Peki neden? Neden erkekler emin bir vakit sonra kadınlara olan ilgisini kaybeder? Hiç düşündünüz mü? İşte bu yazımızda kadinlarsitesi.com psikologları olarak bu mevzuyu irdeleyeceğiz ve hakikatleri tüm üryanlığıyla ortaya çıkararak siz bedelli kadın ziyaretçilerimize dayanakçı olmaya çalışacağız.

Av Konumundan Çıkmayın

İlk ve en ehemmiyetli neden erkeklerin genel karakteristik özelliği olan “elde faktörün yarattığı coşku hissi“nin kadını elde ettikten sonra kaybolmasıdır. Erkek sizi elde edene kadar siz av, erkek avcıdır. Av kaçtığı kadar av, avcı kovaladığı kadar avcıdır. Avcı amacına eriştiğinde avcı olmaktan çıkar, av da tutulduktan sonra av olmaktan. Netice olarak artık coşku bitmiştir. İlgi kaybolmuştur.

Mesullük Duygusu Erkekleri Kaçırabilir

Cemiyet olarak aile mesullüğünü ve idareyiciliğini erkeklere vermişiz. Başka Bir Deyişle ataerkil bir cemiyetiz. Erkek evlendiğinde ciddi bir mesullüğün altına gireceğini çok iyi öğrenir. Bu mesullük özellikle mesullük duygusu yeterince büyümemiş erkekleri olağanüstü korkutur. Konutluluk evveli lay lay lomdur; lakin o günler yanaştıkça erkek korkmaya muhtemelse kaçmaya çalışabilir. Bu da bir ilgisizlik sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Çok Sık Partner Değiştirme Psikolojiktir

Erkeklerin çok sık partner değiştirmesi mevzusuna gelince bunun da altında birtakım psikolojik nedenler uyur. Bunun iki sebebi vardır.
– Yeni bir ilişki demek yeni bir heyeca demektir.
– Benlik başka bir deyişle kendini tatmin ve kanıt etme psikolojidir.

Ona her şeyinizi vermeyin

Neredeyse erkeklerin en büyük maksadı fethetmek, elde etmektir. İlk baştan itibaren size sahip olmak, sizi tamamen ele geçirmek ve size kendilerinin ne kadar zeki, uslu olduklarını göstermek isterler, tüm bunları yaptıklarında başka bir deyişle sizden almak istedikleri her şeyi aldıklarında artık coşku da bitmiştir. Bunun neticesinde ise kendilerini gösterecek yeni bir kadın başka bir deyişle yeni bir coşku peşinde koşmaya başlarlar.

Erkekleri Korkutan Coşkunun Bitmesidir

Kadınların en büyük kusuru ilişkide erkeklerin bağlanmaktan korktukları hatasıdır. Oysa erkekleri gerçek korkutan bağlılık değil yaşanılan ilişkinin coşkusunun bitmesidir. Bu noktada kadınların bu coşkuyu tamamlamamaları için bir anda kendilerini tümden teslim etmeleri doğru bir adım değildir.

Araya Mesafe Koyun

Henüz evlenmediyseniz ve sizinle aralıksız görüşme isteğiyle sizi arıyorsa ,her ne kadar, bu gidişat sizin çok güzelinize gitse de hemen ona teslim olmayın. Mevcut pozisyonunuzu gözetin ve başka işlerinize ağırlık vererek partnerinizle aranıza azıcıkçık da olsa mesafe koyun. Fakat sizin açınızdan gidişat daha ağırsa başka bir deyişle onsuz yapamıyorsanız yeni dostluklar edinin ve azıcık da onlarla zaman geçirin. Unutmayın süratli büyüyen bir ilişki yeniden aynı süratte son bulur ve sağlam bir temel üzerine oturmamış olur.

Erken Konutluluk Önerisine Dikkat

Henüz ilşikinin başlarındaysanız ve bu ilişkinin daha başında size konutluluk öneriyi yaptıysa bunu oturup ciddi ciddi düşünmelisiniz. Zira bu çok da sıhhatli bir gidişat değildir. İnsan henüz yeni tanıdığı birine nasıl hemen konutluluk öneriyi yapabilir. Bu tutumun muhtelif nedenleri olabilir. Karşınızdaki erkek henz yeterince olgun ve bütün olarak ne istediğini öğrenmeyen biri olabilir. Gelecekte mutsuz olmak istemiyorsanız bu vaziyeti çok iyi inceleme etmelisiniz.

Peki Ne Yapmalı?

Peki kadın bu vaziyette ne yapmalı? İlşikisinin ömrünü nasıl uzatabilir? Erkeğini kadın elinde yakalamak için ne yapmalı?
Öncelikle işi yavaştan alın. Kendini yamamaya çalışan bir kadın pozisyonuna asla düşmeyin. Her an elinden kayıp gidecekmişsiniz gibi bir psikoloi yaratın.
Hayatın merkezinde kendilerinin olmadığını kavrasınlar. Onsuz da yapabileceğinizi ona sezdirin. İlgisiz olduğunu gördüğünüzde netlikle üstüne gidip ısrarla kendinizi hoşlandırmaya onu daha önceki haline getirmeye çalışmayın. Böyle bir duurmda sizden daha da uzaklaştığını göreceksiniz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ